На Прикарпатті формується поліцейська комісія

Ця комісія здійснюватиме відбір на службу в нову поліцію та вирішуватиме питання просування поліцейських по службі.

Таку інформацію на своїй сторінці у Фесбук повідомили заступник голови обласної ради Ольга Галабала, повідомляє ДК з посиланням на Фіртку.

З 5-ти членів комісії двоє мають бути представниками громадськості, яких визначає обласна рада. Цей процес має бути виключно прозорим – відкритий кадровий конкурс, що має проходити під пильною увагою громадськості, журналістів з прискіпливим аналізом кожної пропонованої кандидатури. Від осіб, які увійдуть до складу комісії, реально залежить якість нової поліції та те, чи матимемо ми шанс на очищення та оновлення в нашій області“, – розповіла Галабала.

Учасники комісії обираються максимум на 3 роки. Комісія є постійнодіюча, але члени комісії працюватимуть на громадських засадах.

Так встановив закон про нацполіцію. До обласної ради зараз надходять листи від громадських організацій з пропозиціями кандидатур до складу комісії та їх автобіографії. Вони розглядатимуться на засіданні Комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, люстрації та боротьби з корупцією. Ще три кандидатури подає окремо міністр МВС, голова Нацполіції та керівник обласної поліції. Це можуть бути як працівники МВС/поліції, так і громадські активісти, журналісти, правозахисники чи депутати“, – пояснює депутат.