11 червня має набути чинності безвіз для України

11 червня безвіз має набути чинності. Доручаю Державній прикордонній службі забезпечити сервіс і відсутність черг на кордоні“, – Порошенко.

Президент Петро Порошенко доручив Державній прикордонній службі забезпечити відсутність черг на кордоні у зв’язку з очікуваним отриманням Україною безвізового режиму з Європейським Союзом з 11 червня. Про це він повідомив у ході відвідин головного центру зв’язку, автоматизації та захисту інформації Держприкордонслужби, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

11 червня, постукаємо по дереву, безвізовий режим має набути чинності й українці зможуть вільно подорожувати. Потік громадян України, які будуть подорожувати до Європи, точно зросте, збільшиться і навантаження на Державну прикордонну службу. Ставлю вам завдання: забезпечити високоякісне обслуговування державним сервісом під час перетину державного кордону громадян України та наших гостей, не допустити появи черг, у яких довгі години українці чекатимуть, щоб перетнути кордон“, – сказав Порошенко.

Президент також зазначив, що не можна допустити, щоб черги біля посольств в очікуванні отримання віз перемістилися до пунктів перетину кордону.

Порошенко також додав, що дасть завдання здешевити транспортне сполучення з Європою, зокрема запустивши в Україну європейські авіакомпанії-лоукостери.

Як повідомлялося, 6 квітня Європейський парламент схвалив надання безвізового режиму для України.

26 квітня Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу (COREPER) схвалив включення України до переліку третіх країн, які не мають потреби у візах.

Наступним процедурним кроком для отримання Україною безвізового режиму з ЄС стане голосування за законопроект Радою Європейського Союзу, який орієнтовно відбудеться 11 травня.

Після цього відбудеться підписання (17 травня) і публікація рішення в офіційному журналі ЄС (22 травня).

Безвізовий режим фактично набуде чинності через 20 днів після публікації – орієнтовно 11 червня.

Читайте також: Правила безвізу: що українцям потрібно знати для мандрівки в Європу.