Житло в Коломиї – дороге задоволення?

Ринок нерухомості у Коломиї загалом відображає ринок в Україні. Про ціни на квартири та тенденції на ринку ми поспілкувалися з працівниками агентств нерухомості. У нашому місті таких агентств налічується шість.

Ринок нерухомості складають три зацікавлені сторони: будівельні компанії, покупці житла та посередники. За останні роки кількість будівельних фірм зросла, відбувається масове будівництво житла. За висновками експертів, сьогодні пропозиція перевищує попит у десять разів. Відповідно, впали й ціни. За три останні роки квартири подешевшали на 10 – 15 відсотків. (Вже всі встигли забути про космічні ціни на квартири за 100 тисяч доларів). Найближчим часом може відбутися обвал цін на вторинному ринку, тобто на квартири, які вже мали власників.

Порівняно з іншими регіонами України, в Коломиї ціни далеко не найнижчі. Дешевше можна придбати аналогічне житло в новобудовах Ужгорода, Хмельницького, Луцька й у віддалених великих містах – Миколаєві, Херсоні, Сумах.

Ціни на житло формуються багатьма чинниками, тому вартість однакових за метражем квартир у нашому місті різна. За словами Олега, керівника одного з місцевих агентств нерухомості, однокімнатну квартиру в Коломиї можна купити за цінами від 9 до 14 тисяч доларів. Двокімнатну – від 14 аж до 40-50 тисяч; трикімнатну – від 18 тисяч і далі, чотирикімнатну – від 30 тисяч. Найдорожчі – котеджі із земельними ділянками, подвір’ям, гаражами на вулицях Хмельницького, Лисенка, Чайковського, Кобилянської. Котедж будують рік-два.

Будівельні організації закликають купувати ще незавершені квартири в новобудовах. У цьому вбачається як вигода, так і ризик: вигода, бо дешевше, аніж завершене житло; ризик же створює як економічна нестабільність у державі, так і надійність самої будівельної фірми. За новими квартирами «пасуться» перекупники, бо можуть непогано заробити від перепродажу.

Працівник іншого агентства нерухомості, Іванка, каже, що попит на квартири в місті за останні роки зменшився й за рахунок заробітчан – вони воліють тут продати квартиру, аби купити десь у Польщі, Іспанії чи Португалії.

Тепер щодо оренди житла

Однокімнатні квартири в середмісті з усіма вигодами винаймають за 1,5 – 2 тисячі гривень на місяць. За двокімнатну просять від трьох до п’яти тисяч. (Так, на вулиці Валовій здають двокімнатну квартиру без меблів за 3 тисячі).

Експерти говорять про загальну тенденцію на ринку нерухомості, перевага надається квартирам економ-класу, тобто з невеликим метражем, але сучасним плануванням і вигідними комунікаціями.

Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій КАНЯ