Як у першому барбершопі Коломиї “Хрещений батько” перевтілює чоловіків. ФОТО

Барбершопи в Україні набувають популярності. Нещодавно і в Коломиї відкрили перший барбершоп.

Барбер – це по суті перукар. Цирюльниками й голярами їх називали в старій Європі; в австро-польській Галичині – фризірами. Та самі барбери себе перукарями не називають. Вони – віртуози чоловічих стрижок, скажемо глибше – творці чоловічого іміджу. Вважають свою професію не ремеслом, а творчістю.

Знайомимося з коломийським барбером Павлом Карашівським.

Нема ще й місяця, як молодий чоловік з шармовою зовнішністю відкрив на вулиці Криничній чоловічий салон “GODFATHER”. Це наразі перший у нашому місті заклад такого типу.

Тут не просто голять і стрижуть, тут створено атмосферу релаксації: підвальне приміщення у будівлі 19 століття з арковим цегляним склепінням не пропускає жодних звуків ззовні; ретро-музика королів американського джазу 50‑х років врегульовує нервову систему; клієнт перед тим, як над його головою й лицем почне свої маніпуляції майстер, може перехилити склянку кока-коли або ж чогось міцнішого – безкоштовно; збоку приперта до цегляної стіни стоїть гітара – атрибут уподобань хазяїна.

Загалом увесь антураж наповнений стриманою чоловічою енергетикою. Такий собі джентльменський чоловічий клуб, у якому абсолютно відсутня метушня.

– До кожного клієнта в мене індивідуальний підхід, – пояснює Павло, – хтось вказує назву зачіски й свої побажання. Чимало клієнтів кажуть, на кого з відомих осіб хотіли б бути схожими, декого доводиться переконувати, що йому така зачіска не підійде з різних причин. Коли мені довіряються, я підбираю зачіску під стиль життя, під професію, під тип голови. Має значення густина волосся, його структура. Скрупульозно працюю над кожним міліметром голови…

Робота над кожним міліметром забирає час. На одного клієнта майстер затрачає годину з гаком. А ще треба передбачити ріст волосся, щоби стрижка максимально довго трималася. Важкувато працювати з кучерявим волоссям. Кожна стильна стрижка має свою назву. Але основа майже усіх сучасних модних стрижок – напівбокс і бокс. Відносно зачіски майстер формує й бороду, окультурює заріст на обличчі.

Після Помаранчевої революції українські чоловіки створили (або відновили) національний ноу-хау – стрижку “оселедець” під запорізьких козаків. Така зачіска створює мужній і войовничий імідж українського патріота.

Мистецтву модних чоловічих зачісок Павло навчився у перукарській мережі “Фризор”, за його словами, найбільшій і найстильнішій в Україні. Зізнається, що для оплати дорогих п’ятимісячних курсів у київського топ-барбера Дмитра Верховецького продав власне авто. Тепер він дипломований спеціаліст.

Починав практику з відкриття філій “Фризора” у Вінниці й Житомирі. Там підготував спеціалістів. Потім повернувся до рідної Коломиї й відкрив тут окремий салон-клуб, створивши власний бренд.

У Коломиї потік клієнтів більший. Чоловіки прогресивніші, знають, чого хочуть і вміють дбати про свою зовнішність. А ціни за послуги барбера – удвічі нижчі, як у великих містах, і у десять разів нижчі, як у салоні київського метра Дмитра Верховецького.

Тут максимальна – 150 гривень. Сидиш у шкіряному кріслі, медитуєш під американський блюз і підглядаєш, як у дзеркалі твоя парсуна перетворюється на фотомодельний типаж з обкладинок чоловічих журналів.

 

Текст: Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій КАНЯ

Читайте також: У Коломиї працює “Фабрика бородатих друзів”, де зі шкіри виготовляють портмоне, альбоми та браслети