ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Як у Печеніжині освоюють виграний мільйон і як стрімко дорожчають проекти

Майже 100-мільйонний бюджет Печеніжинської ОТГ, до складу якої крім самого Печеніжина входять ще вісім сіл, відкриває шлюзи для широких проектних потоків.

Щодо чиновницького складу ОТГ, в селищній раді він великий, департаментів багато, всі чимось зайняті.

Про створення зручностей для мешканців голова ОТГ Ігор Довірак говорив довго і натхненно на своєму звіті. Й ніхто не брався суперечити. Значить, так воно і є. Та говоримо тут про інше. Про "потоки".

Серед найбільших проектів – будівництво цеху для переробки та заморожування ягідної продукції, а також спорудження критих спортивних майданчиків.

Щоби навіч побачити, як здійснюється реалізація проектів, ми відправилися в Печеніжин та найближчі села громади, поспілкувалися з місцевими активістами, з депутатом районної ради Юрієм Вінтонівим, депутатом селищної ради Печеніжинської ОТГ Іваном Котівим, працівниками місцевої пожежної станції.

Перше – щодо будівництва цеху для заморожування ягід. Хто не знає, повідомимо, що за такий проект Печеніжин і виграв свій мільйон на телешоу. Які газети про це лиш не писали!

На згаданому вже звіті Ігор Довірак повідомив, що перший етап проекту до весни буде завершений, тобто будівництво самого корпусу. Відтак закуплять обладнання. А час на місці не стоїть, весна вже ломиться у двері, дзюркочуть струмки від талого снігу, та жодного будівництва ми не помітили.

Залито лише фундамент, з землі стирчать кілька металевих штахетин. Усе. І тиша. Уява про майбутній корпус ніяк наразі не вимальовується. "Може, таки встигнуть!" – іронізує хтось з працівників комунального підприємства, яке розташоване поруч...

Читайте також: Як на Коломийщині сортують сміття. Досвід Печеніжинської ОТГ. ФОТО+ВІДЕО

Для наочного ознайомлення з другим проектом – спорудженням критих спортзалів у Молодятині, Рунгурах, Марківці, Малому Ключеві, Кийданчі – ми відправилися в село Кийданч.

Староста Володимир Ющак розповів журналістам "Дзеркала" про проблеми села, серед яких – необхідність облаштувати берегоукріплення, бо річка підмиває береги і завойовує собі щораз більші території. 

Саме приміщення спортзалу добротно збудоване. Відсотків на 70 об’єкт викінчений.

Коштує спортзал приблизно 3,5 мільйони гривень.

Тут слід внести деякі уточнення. Справа в тому, що напочатку для будівництва спортзалу депутати вирішили виділити 800 тисяч. Добре подумавши, затвердили відтак кошторисну вартість сумою 2 млн 300 тисяч, бо за 800 тисяч приміщення було б замале.

Та за якийсь час голова ОТГ оголосив, що матеріали подорожчали і для повноцінного спортзалу треба суму ще значнішу – трохи більше, як 3.454 тисячі гривень. Ніхто вже не заперечував, ніхто нічого не підраховував, суму погоджено. Однак, сумнів у задекларованій вартості робіт і матеріалів серед депкорпусу посіяно.

Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій КАНЯ Читайте також: Репортаж з масштабного сміттєзвалища у Печеніжині. Як сміття завойовує колиску Довбуша. ФОТО