Мільйони для Печеніжина. Про що звітував голова ОТГ. ФОТО

Печеніжину неймовірно пощастило: громада одна з перших в Україні об’єднала довкола себе прилеглі села й утворила ОТГ. Слід віддати належне селищному активу й самому селищному голові Ігорю Довіраку. Печеніжинська ОТГ отримала від держави на розвиток великі суми і продовжує отримувати. Так, торік бюджет громади з субвенціями нараховував майже 100 мільйонів гривень. Про все це говорив на своєму звіті голова ОТГ.

 
Ігор Довірак годину звітував про використані кошти і зреалізовані проекти. Звершень і цифр дуже багато. Тут – і запуск роботи ЦНАПу, і облаштування спортивних майданчиків по школах об’єднаної громади, і вирішення питання з вивозом побутових відходів, і створення сільськогосподарського кооперативу за виграний мільйон на розрекламованому бізнесовому телешоу.
  
Все воно, нібито, й правильно. Тільки ось далеко не всі знають, що державна субвенція для ОТГ – це не дійна корова. Подачки від Кабміну перманентно зменшуватимуться. Давши поштовх, держава чекає економічної ініціативи всередині самих ОТГ.
Щодо Печеніжина, то його власні доходи після об’єднання не надто високі – 17 мільйонів гривень, з яких 10 мільйонів – податок з зарплати фізичних осіб. За три з половиною роки існування ОТГ громада ще не придумала, чим наповнюватиме власний бюджет, аби сама себе прогодувала. Щоправда, перший крок зроблено: за виграний мільйон споруджується підприємство з переробки плодово-ягідної продукції. Вже, за словами війта, завершуються будівельні роботи – 320 тисяч гривень покрито. Це перший етап. На другому етапі встановлюватимуть заморожувальне обладнання. А третій етап – реалізація продукції.
   
Щодо вивозу сміття, то є вже договір з полігоном в Івано-Франківську. Треба лише, аби мешканці ОТГ активніше підписували угоди з комунальним підприємством, бо ті 30 відсотків підписантів погоди не зроблять.
   
Зачепив Ігор Довірак на своєму звіті і трохи негативу: мінусова демографічна ситуація, – народжуваність паде, смертність росте, кількість шлюбів зменшилася. Клопіт з дорогами: наразі бюджет ОТГ може здійснювати лише ямковий ремонт комунальних доріг. Великі дороги – не в компетенції ОТГ, бюджет якої може тільки частково долучатися до їхнього асфальтування. Війт дав зрозуміти, що за асфальтове покриття дороги з Печеніжина до Малого Ключева найближчими роками треба забути.
На жаль, складні злободенні теми у своєму виступі Ігор Довірак не порушував, у їхньому числі – законність надання лісового масиву для мисливських угідь, долю величезної території колишньої меблевої фабрики тощо.
АВТОР: Андрій МАЛАЩУК
ФОТО: Андрій КАНЯ