Як коломияни оцінюють роботу місцевих депутатів. ОПИТУВАННЯ

Дзеркало Коломиї” опитало кількох мешканців міста, як вони оцінюють діяльність депутатів міськради.

На цю тему на нашому сайті триває онлайн-голосування. Свої думки також можна висловити, надіславши повідомлення на нашу сторінку у Facebook або на електронну скриньку: dzer.kol@i.ua

Ірина Гаврилова: Чудово оцінюють місцевих депутатів купи сміття по всьому місту. Також показує, як вони працюють, стан наших доріг. За кордоном вони ідеальні, там, значить, депутати працюють гарно. От коли і в нас такі ж будуть, можна владі буде поставити “п’ятірку”.

Втім є і позитиви. Мені, наприклад, дуже подобається те, що нарешті у місті почали облаштовувати клумби з квітами – це дуже гарно. Позитивно оціню і встановлення оригінальних кованих лавочок та автобусних зупинок. Думаю, це той напрямок, в якому депутати мають працювати й далі.

Сергій Сарабай: Я хоч і коломиянин, та буваю в Коломиї доволі рідко, тому до об’єктивності моєї думки та оцінки роботи депутатського корпусу міської ради можуть бути зауваження.  Але судячи з того, в якому стані місто, особливо парк Трильовського, дороги, і знаючи, хто керує однією з комунальних фірм і хто й для чого поставив там цього неука, можу сказати, що це до доброго не приведе.

Сергій Кізляр: Стараюся не мати справи ні з депутатами, ані з чиновниками. Все, що стосується мене чи моєї родини та її потреб, вирішую сам. Чогось чекати від них, на мою думку, – це обманювати себе. Ось так чекаємо, чекаємо, на щось сподіваємося від різного роду влади, а потім опиняємося біля розбитого корита. Я давно зрозумів, що депутати йдуть у владу виключно заради себе і своїх інтересів. Наші інтереси чи чиїсь інші їх взагалі не цікавлять. Тому й оцінювати нема чого. Можливо, у вирішенні своїх питань вони справляються відмінно. А у справах міста є багато питань.

Ярослав Вахула: Щоб щось оцінювати, треба знати результати роботи. Я, наприклад, мало знаю, що конкретно зробили для міста той чи інший депутат. Я не знаю, що конкретно зробила та чи інша партія. Бачу, що в Коломиї покращилися дороги, більше почало проводитися якихось фестивалів і масових заходів. Вони, до речі, починають позбавлятися шароварщини. З недопрацювань виділю багато бездомних собак, багато сміття… Взимку що зі снігом робилося… Будинки в жахливому стані, прибудинкова територія теж.

Олег Грицьків: Не буду говорити про їхню роботу на виборчих округах – то їхнє особисте. А от робота у сесійній залі куди важливіша і вирішує долю всього міста. Але останні тенденції “консолідації” під керівництвом певних осіб звела нанівець поняття демократії, що призвело до прийняття на сесії незаконних рішень. Ось тут і проявляється сумління місцевих депутатів – віддати свій голос на догоду зацікавлених осіб у вирішенні їх питань, нехай навіть незаконно, чи відстояти право громади на своє майно і землю.

Ярослав Гнатюк: Оцінювати роботу депутатського корпусу потрібно за конкретним критеріями. Це, в першу чергу, відкритість до громади, поінформованість мешканців міста про роботу своїх обранців, це звіти перед виборцями, це інформація про майновий стан. Також це самовдосконалення депутатів через участь у семінарах і тренінгах. Це дає можливість та знання ефективніше працювати, зокрема, через написання депутатських запитів та звернень. Ще однією відмінністю цієї каденції міської ради є великий вплив міського голови на роботу депутатського корпусу. Він через баланс інтересів різних політичних фракцій та груп зумів об’єднати більшість депутатів.

Загалом, оцінюючи роботу депутатського корпусу, треба відмітити два нюанси. З одного боку, у професійному плані ця каденція не виділяється в кращий бік. З іншого боку, у депутаті зараз з’явилося набагато більше інструментів та значно розширилися можливості для реалізації своїх передвиборчих програм. Ну і на завершення скажу, що Коломия вже традиційно знаходиться у верхніх частинах різного роду рейтингів соціально-економічного розвитку міст. А це також є оцінкою роботи в тім числі і депутатського корпусу.

 

На сайті “Дзеркала Коломиї” триває опитування “Чи задоволені ви роботою депутатів Коломийської міської ради цього скликання?”.

Проголосувати можна на головній сторінці у стрічці  новин за цим посиланням.

Результати всіх опитувань можна переглянути ТУТ.