Водоканал вкотре звертається до коломиян не перетворювати каналізацію на смітник

Каналізація – складова частина системи водовідведення, завданням, якої є забезпечення своєчасного збору стічних вод, що утворюються в результаті життєдіяльності людини в побуті та на промислових підприємствах, їх швидкому транспортуванню за межі населеного пункту до місця їх очищення, знешкодженню та знезараженню.

На сьогоднішній день люди недооцінюють важливість безаварійної роботи системи каналізаційної мережі, інформує водоканал.

“Унітаз і раковина для них стають мало не сміттєвим контейнером, в які зливаються залишки після приготування їжі, масло, жир, картопляне лушпиння, залишки перших страв, кістки, предмети особистої гігієни, будівельні матеріали після ремонту, наповнювачі для котячих туалетів, засоби контрацепції, підгузники, ганчірки, фарби.

Неправильне і неакуратне користування системою каналізаційної мережі порушує режим її роботи, що призводить до засмічення трубопроводів, закупорювання труб, виникнення аварійних ситуацій, вилиття стоків в житлові приміщення і на поверхню вулиць.

Якщо всі жителі багатоповерхових будинків та приватного сектору будуть дотримуватися простих правил користування системою каналізації, це дозволить уникнути незручностей, пов’язаних із засміченням каналізаційної мережі”, – йдеться у повідомленні.

Тому КП “Коломияводоканал” вкотре наполегливо просить коломиян звернути увагу на нижче зазначені Правила користування системою водовідведення (каналізацією):
1. Утримувати у чистоті унітази, раковини й умивальники.
2. Забороняється зливати в унітази, раковини й умивальники легкозаймисті рідини й кислоти.
3. Забороняється кидати в унітази пісок, будівельне сміття, сухі й розведені будівельні суміші і їх залишки, ганчірки, вату, предмети особистої гігієни, туалетний папір, кістки, скло, солому, металеві й дерев’яні предмети.
4. Забороняється скидання в систему каналізації харчових відходів, продуктів.
5. Забороняється користуватися раковинами, умивальниками, унітазами, посудомийними й пральними машинами у випадку засмічення в каналізаційній мережі, тобто забороняється робити будь-який злив води в каналізацію до усунення засмічення
6. Негайно повідомляти диспетчерську службу КП «Коломияводоканал» про всі несправності системи водопроводу й каналізації.
7. Оберігати пластмасові труби (поліетиленові каналізаційні стояки й підводки холодної води) від впливу високих температур, механічних навантажень, ударів, нанесення подряпин, не красити поліетиленові труби й не прив’язувати до них мотузки.
8. Для очищення зовнішньої поверхні пластмасової труби користуватися м’якою вологою ганчіркою; категорично забороняється застосовувати металеві щітки.
9. При засміченні поліетиленових каналізаційних труб забороняється користуватися сталевим дротом, пластмасові трубопроводи прочищати відрізком поліетиленової труби діаметром до 25 мм або твердим гумовим шлангом.

“Просимо провести бесіду зі своїми дітьми про те, які предмети не можна змивати в унітаз і пам’ятайте, ваша власна поведінка стане для них надійним позитивним прикладом.
Давайте поважати себе та користуватися каналізаційною системою міста за призначенням, не перетворюючи її у смітник”, – зазначають у водоканалі.

Нагадаємо, коломиян просять до 28 грудня подати показник лічильника води.

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!