


Олег: Ми не проти податків, але нехай нам назвуть установлені ціни. Сорок тисяч гривень я заплатив за машину, тепер тут на митниці з мене вимагають заплатити ще тридцять тисяч. Минулого тижня була одна ціна за розмитнення, а сьогодні майже вдвічі більше. Кожна машина тепер нараховується по-різному. Ми нічого самі порахувати не можемо. На митниці нам не показують жодних нормативів. Нам кажуть: ми нараховуємо по-максимуму, а ви потім подавайте скаргу в суд.




Начальник митного поста "Коломия" Юрій Іваськів нам пояснив, що митниця тільки виконує законодавчі вимоги. Її завдання - забезпечити повноту сплати податків при розмитненні транспортного засобу. За короткий час законодавство щодо розмитнення автомобілів унормується і всім стане все ясно.
[caption id="attachment_134405" align="aligncenter" width="1920"]
За останні роки європейські країни почали більше купувати електромобілі. Відповідно, автівки з двигунами внутрішнього згорання подешевшали, і наші громадяни почали їх активно скуповувати. Для ввозу автівки на територію України треба мати низку документів, найважливіший з яких - договір купівлі-продажу, так звана "купча". Щоби перевірити документи, потрібний певний час. Не всіх власників придбаних авто влаштовує тривалість цього часу, - пояснюють митники. У деяких випадках, справді, піднімається сума податків на розмитнення. Очевидно, це не може подобатися власникам машин.
АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА
ФОТО: Андрій КАНЯ