Визнана мертвою жінка судиться з сестрою за квартиру у Франківську

Івано-Франківський міський суд розглядає справу за позовом Орисі Возняк до рідної сестри Марії Тригуб. Позивачка вимагає визнати недійсним договір купівлі-продажу на квартиру, яку її сестра продала, коли Орисю Возняк суд визнав мертвою.

Орися Возняк позивається не лише до рідної сестри, а й до нотаріуса, який оформив договір купівлі-продажу, та сім’ї, яка придбала квартиру, пише Курс.

Сьогодні на судовому засіданні позивачка розповіла, що у грудні 1997 року виїхала за кордон на заробітки. Її сестра Марія Тригуб нібито здавала квартиру чотирьом студентам за 100 доларів і мала за ці кошти оплачувати комунальні послуги. З-за кордону жінка повернулася через 12 років у 2009 році.

Я приїхала, квартира зачинена, постукала до сусідки, вона відкрила і почала хреститися”, – розповіла жінка.

За її словами, сусідка хрестилася, бо всі вже вважали Орисю мертвою. Таке рішення виніс суд, і на його підставі у 2006 році сестра позивачки продала квартиру.

На запитання, чи підтримувала заробітчанка зв’язки з рідними, жінка відповіла:

“Я передавала незнайомими людьми передачі і гроші. Чи вони доходили, мені це невідомо”, – розповіла позивачка.

Повернувшись з-за кордону, Орися Возняк три тижні жила у сестри. Потім сестри пересварилися.

“І я у Великодній Четвер вийшла з хати і тиняюся до сьогоднішнього дня по знайомих, по друзях. Її не цікавило, де я сплю, як я сплю, чи я маю де жити”, – нарікає Возняк.

Своя правда і у Марії Тригуб. Вона розповіла, що сестра поїхала до Польщі і нікому нічого не сказала. Не давалася чути і ні з ким з рідних не спілкувалася. Залишила борги за комунальні послуги та назичила грошей у людей та банках.

“Моя сестра створила підприємство “Возняк” і підробила мій підпис, нібито я бухгалтер, і взяла кредит в “Ощадбанку”. З мого чоловіка рік знімали пенсію, щоб закрити цей кредит, – розповіла Тригуб. – Те, що вона назичила у пів-Франківська грошей і мені стидно було, – це ще півбіди”.

Найгірше, за її словами, було, коли приїхали якісь люди з Рахова “вибивати” борги сестри.

“Я у першого чоловіка на колінах просила позичити гроші, щоб заплатити її борги”, – розповіла відповідачка.

Стверджує, що ніяких четверо квартирантів не мала. За кілька років після зникнення сестри взяла на квартиру дівчинку-студентку, оскільки у квартиру залазили злодії та наркомани. Жінка підтвердила, що взяла сестру до себе, коли вона повернулася з-за кордону.

“Потім вона раз приїхала на таксі п’яна, другий раз у першій ночі і каже: мене люди вивели на циганського барона, мені пообіцяли, що твого сина грохнуть”, – розповіла Тригуб.

Однак Марія Тригуб стверджує, що готова віддати сестрі свою половину будинку в селі, який її батько залишив у спадок Марії та її чоловікові.

“Я віддала їй ключі від своєї половини, зробила окремий вхід. Кажу, бери, жий. Не хоче. Якби я знала, що вона жива, я би ту квартиру не чіпала. Хай би приїхала і розбиралася з нею”, – бідкається відповідачка.

Вона також розповіла, що спірну квартиру продала за 120 тисяч гривень, шість з них заплатила агентству, потім почала віддавати борги Орисі. За решту зробила ремонт у селі, поставила паркан.

Представник Марії Тригуб додав, що квартира не була приватизована. Тож Орися Возняк не була власником квартри, а лише мала право на приватизацію.

“Моя довірителька підтвердила, що готова йти на примирення і віддати взамін частину будинку”, – наголосив представник.

Однак Орися Возняк від такої пропозиції відмовилася. Вона вимагає, щоб сестра купила їй нову квартиру або повернула стару. На запитання, що робити людям, які купили квартиру, Возняк відповіла: на розсуд суду.