ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Танцюю для ЗСУ". 11-річна прикарпатка зібрала 70 000 грн для ЗСУ. ВІДЕО

11-річна Альбіна Кулакова зібрала для Збройних сил України 70 тис. грн. У середмісті Івано-Франківська школярка танцювала упродовж декількох місяців. Усі гроші дівчинка вже віддала благодійному фонду Сергія Притули. Як виникла така ідея та хто допомагав танцівниці, читайте у репортажі Суспільного.

"Ми створили скриньку "Танцюй для ЗСУ", і я почала танцювати. Перший раз був дуже бентежним. Я не те, щоб боялася, як це сприймуть люди, а просто було хвилювання, бо це для мене — щось нове", — каже Альбіна Кулакова.

11-річна танцівниця Альбіна Кулакова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Дівчинка почала танцювати у центрі міста у серпні 2022. Вона займалася цим протягом 14 днів у різний час, коли дозволяла погода.

"Люди реагували класно. Деякі дуже довго стояли, деякі — проходили повз. А були й такі, які дарували мені квіти. Наступні рази після першого виступу я вже танцювала в задоволення", — розповідає Альбіна.

Фото: Тетяна Кулакова

Дівчинка професійно займається сучасною хореографією понад шість років. У її репертуарі — джаз-модерн, контемпорарі та модерн.

Долучитися до благодійної справи танцівниці запропонувала її мама Тетяна. Однак усі свої виступи — від рухів до музики — Альбіна готувала сама.

"Усі мої танці — під українську музику. Я їх придумувала сама. Бувало, брала деякі комбінації із сольних виступів чи групових танців. Тренувалася я вдома, а перед виступом — у залі з вчителькою", — говорить танцівниця.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Усього Альбіна Кулакова зібрала 70 тис. грн. Дівчинка пригадує, найбільше за день їй вдавалося зібрати 7 тис. грн. Утім дехто з глядачів навіть залишав по 100 доларів США.

"Треба бути небайдужими. Якщо, наприклад, кожна людина чимось допомагає, збирає гроші чи передає для наших ЗСУ, ми таким чином наближаємо перемогу. Я дуже рада, що все-таки змогла зібрати таку суму, яку хотіла. І я зустрілася із Сергієм Притулою, щоб особисто передати ці гроші воїнам", — ділиться враженнями Альбіна.

Сергій Притула та Альбіна Кулакова. Фото: Тетяна Кулакова

На усіх виступах 11-річної волонтерки була її мама Тетяна. Вона підтримувала доньку та збирала гроші. Жінка каже, приємно здивована тим, як франківці активно долучалися до допомоги.

Тетяна Кулакова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Я, звичайно, горда тим, що вона цього досягла. Мені було важливо, щоб Альбіна зробила благородну ціль. Тішуся нею і пишаюся тими дітьми, які теж роблять такі речі", — розповідає мама танцівниці.

Альбіна Кулакова з мамою. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зараз Альбіна Кулакова не танцює через погоду. Однак, каже, планує і надалі допомагати бійцям вже в інших проєктах.

Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.