ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Хворіють по другому колу і важче: репортаж з "червоної" зони COVID-відділення Івано-Франківська. ВІДЕО

Лікарні Прикарпаття вщерть заповнені хворими на коронавірус. У суботу, 27 лютого, ТСН вдалося побувати у новому відділенні №5 обласної інфекційної лікарні Івано-Франківська. Його відкрили трохи більше тижня тому. І вільних місць там уже немає. Багато пацієнтів хворіють вже по другому колу.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відділення запрацювало 10 днів тому на п'ятому поверсі лікарні. Там мали лікувати нирки та нервову систему, але зараз у цьому відділенні все для хворих на коронавірус. Коридор розділений червоною стрічкою, за якою карантинна зона.

У нещодавно відкритому відділенні вже готують до виписки пацієнтів. Воно розраховане на 40 ліжок, а зайняті 41.

"Ми відкрили місця, то за добу вони були зайняті, 41 пацієнт в нас є", - повідомила завідувачка COVID-відділення Іванна Васкул.

Прийняти ще хворих не можуть, хоча пацієнтів багато.

Наразі у відділенні 12 хворих не можуть без додаткового кисню. ТСН не вдалося з ними поспілкуватися, бо вони або занадто погано себе почувають, або не хочуть, аби їхні рідні знали, наскільки їм погано.

Лікарка Ольга Мокрицька своє ім’я написала на захисному комбінезоні, щоб її  впізнавали. Вона проводила ранковий обхід. Раділа, коли під час огляду пацієнтки побачила, що нарешті рівень кисню в крові став нормальним. 

"Це є хороший показник. На 7-10 день наступає криз, коли хвороба дає загострення, пацієнти дістають температуру", - пояснює імунологиня Ольга Мокрицька. 

ТСН вдалося поспілкуватися з тими, хто одужує.

Вчителька Оксана Михайлівна, яка з перших, кого поклали до цієї палати, переконана, що заразилася від учнів, які відпочили в горах, ще й сестру заразила.

"Вийшла один день на роботу, а потім мене швидка везла на Львів, бо місця ніде не було", - розповіла жінка.

Параска Головчук поїхала лікувати дихання в Солотвиному і заробила "ковідну" пневмонію. 

У Марії Дмитрівни захворіли ще й донька та зять Андрій. Нині він в одній з сусідніх палат і саме за нього й переживає найдужче, бо він у важкому стані.

Оксана Дмитрівна показала, як хвороба змучила її руки: "Дуже велика ламкість судин. Дуже важке захворювання".

У чоловічій палаті одразу троє пацієнтів переконані, що підхопили коронавірус повторно. Двоє Романів перший раз перехворіли без ускладнень.

Медики переконують, що почали звикати і до багатогодинних чергувань, і до парких захисних комбінезонів.

Як повідомляли, за два місяці фонд "Покуття" Андрія Іванчука забезпечив лікарні Прикарпаття киснем на 2 млн грн.  За 20 днів лютого вже передано більше, ніж за цілий грудень чи січень.

До теми: Прикарпаття палає: у Коломиї вже немає місць у "ковідних" лікарнях. ВІДЕО 

Ковідне відділення Коломийської ЦРЛ: історії, які залишилися поза кадром. ВІДЕО