ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

COVID-19: як у Коломийській і Заболотівській лікарнях облаштовують місця для інфікованих. ВІДЕО

У Коломийській центральній районній лікарні облаштовано 155 ліжко-місць для хворих на COVID-19. Ще 20 планують розгорнути до кінця цього тижня. Зараз на стаціонарному лікуванні тут перебуває 145 пацієнтів, пише Суспільне Карпати.

"З цих 145 хворих, шестеро з інших районів. Це є Снятинський та Косівський. Восьмеро - в реанімації. 77 з підтвердженими позитивними ПЛР-тестами. Також в нас восьмеро дітей, шестеро з них – з підтвердженим ПЛР позитивним тестом. Щодня поступає 10-15 осіб. Якщо брати за ПЛР-тестуванням, то в нас значно зросла кількість. За останній тиждень кожен день з Коломиї та району у 100-150 людей виявлено позитивних тестів", - розповідає генеральний директор КНП "Коломийська центральна районна лікарня" Андрій Кошкін.

У Заболотівській районній лікарні зараз не лікують хворих на COVID-19, проте тут планують розгорнути 50 ліжко-місць. Заступник директора медзакладу Роман Мамчур показує акушерсько-гінекологічне відділення, де облаштують 20 ліжок для хворих на коронавірусну інфекцію. Там є доступ до кисню.

"Ми на даний час укомплектовуємо матеріально-технічну базу та завтра (18 лютого -ред.) будемо подавати в Нацслужбу пакет документів для стаціонарного лікування хворих на коронавірусну хворобу", - каже Роман Мамчур.

Ще 30 ліжко-місць розгорнуть у інфекційному відділенні. Там лежатимуть хворі з легшим перебігом захворювання. Туди також планують провести кисень. Всього у цих двох відділеннях працюватимуть 29 медиків.

"12 лікарів, 12 - середній медичний персонал, тобто медсестри, і до цього всього має бути 6 одиниць молодшого персоналу. Це буде чотири бригади. Обов’язково має буди лікар-реаніматолог, і йому на допомогу повинен бути лікар-інфекціоніст або терапевт", - розповідає заступник директора медзакладу Роман Мамчур.

Одна із тих, хто лікуватиме хворих на COVID-19, - завідувачка інфекційного відділення Лідія Библюк. Вона зараз працює з тими, у кого є підозра на цю недугу.

"Ми завжди готові, бо ми - інфекційна служба, і будь-які епідемії ми готові приймати. Персоналу нам бракує, здалося би трохи більше. Думаю, що в нас буде і більше забезпечення медикаментами і костюмами індивідувального захисту", - каже Лідія Библюк.

Всього на Прикарпатті планують розгорнути близько 600 додаткових ліжко-місць та мобільний госпіталь. Про це під час комісії ТЕБ і НС повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.