Верховна Рада ухвалила закон про відповідальність за булінг

Верховна Рада ухвалила законопроект №8584, який визначає поняття “булінг” і вводить адміністративну відповідальність за нього.

Цей документ підтримали 228 народних депутатів, інформує Громадське телебачення.

Проект закону визначає “булінг”, як “моральне, або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення”.

Закон передбачає штраф за булінг та за приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань.

Також проект пропонує зобов’язати навчальні заклади викладати у відкритий доступ правила поведінки та інструкції щодо протидії знущань та подання скарг на випадки булінгу.

Освітній омбудсмен матиме право отримувати і перевіряти інформацію, статистику за заявами про випадки булінгу та відповідну реакцію з боку навчальних закладів.

У пояснювальній записці законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказують, що із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

Окрім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 40% школярів, що зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через острах теж стати жертвою знущань.

У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів з приводу цькування. До психологів з цим зверталися як самі учні, так і батьки зі вчителями.

За даними організації “STUDENA”, 63,9 % вчителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі.

Нагадаємо:За булінг – штраф: в Україні каратимуть за цькування дітей

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!