Ведучий “Свободи слова” Вадим Карп’як виступив у Музеї історії міста. ФОТО

У концертно-виставковій залі Музею історії міста Коломиї відбулася зустріч з ведучим програми “Свобода слова” на ICTV Вадимом Карп’яком, якого, напевно, доля занесла в журналістику, бо його “з пологового будинку забрала машина редакції газети “Червоний прапор”, – жартує журналіст.

Зустріч проходила дійсно як програма “Свобода слова”, тільки без всіх офіційних умовностей, бо в залі зібрались “всі свої”.

Для Вадима ті люди, які знають слово “афини”, вже ближчі, з ними є про що поговорити. Тільки на коломийській “Свободі слова” журналіст не запитував, як звик на роботі, а відповідав на запитання.

Модератором зустрічі став директор музею Михайло Арсак. Розмовляли про журналістику та особисте життя, а також як поєднувати роботу з сім’єю.

Вадим Карп’як вважає, що як такої журналістської освіти не потрібно, бо сам ж її не має. Бакалавра здобув за спеціальністю “Теорія культури”, а магістра – з політології в Києво-Могилянській академії.

“Журналістика – це така галузь, де важливо знати тему, а як її подати – тебе вже можуть навчити швидше, ніж за п’ять років перебування в інституті журналістики”, – розповідає Вадим.

Спочатку він працював на радіо, де йому “підвісили язик” і поставили дикцію, а потім мав справу із ЗМІ, але непублічну – працював випусковим редактором програми “Сніданок з 1+1”. Пізніше вів прямі ефіри на “112” каналі. Одного дня отримав пропозицію стати ведучим “Свободи слова” на ICTV, від якої не відмовився.

Для Вадима важливою рисою журналістики є перевірка даних. Він як активний користувач соціальної мережі Facebook навіть написав пост на своїй сторінці з приводу цієї теми.

В Україні зараз все більшої популярності набуває факт-чекінг (перевірка даних. – Ред.). Зазвичай вся процедура перевірки даних відбувається онлайн, де аналітики миттєво підтверджують або спростовують інформацію. Навіть створені спеціальні організації, які займаються тільки цією справою. Така тенденція є й в іноземних ЗМІ.

Крім цього Вадим Карп’як зазначає, що до стандартів журналістики слід віднести й таку характерну рису, як “не нашкодити”, особливо це актуально в час війни. Інформацію треба не тільки перевірити, а й вміти правильно подати.

Вадим Карп’як не тільки здобув блискучу журналістську кар’єру, він й зразковий сім’янин. Його сміло можна назвати супер-татком, виховує з дружиною трьох маленьких дітей, про казуси та цікаві історії яких часто можна прочитати на його сторінці на Facebook. На зустрічі ділиться історіями з сімейного життя та зізнається, що поєднувати його з роботою – важко, оскільки сам себе називає “інформаційним наркоманом”, який не може перестати щось читати: “Я не можу вийти за межі інформаційного поля. Я навіть у відпустці постійно мушу перевіряти кілька разів на день новини, хто що сказав, яка реакція була. Зрозуміло, що в мене це все так структуровано. Я відфільтровую те, що мені потрібно. Але у відпустці не можу вийти з цього поля, бо якщо я хоча б на тиждень вийду з нього, то мені тоді доведеться доганяти”, – ділиться журналіст.

У рідне місто Вадим Карп’як приїздить двічі на рік, обов’язково на Різдво та влітку.

Текст і фото ЯРИНИ БАЛАБАНИК