В Україні сьогодні відзначають День пам’яті жертв депортації кримських татар

18 травня 2016 року відзначається 72-га річниця трагічної дати.

Нагадаємо, з 18 по 20 травня 1944 р. Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР за рішенням Державного комітету оборони виселив кримських татар до Узбекистану та прилеглих районів Казахстану і Таджикистану. Радянська влада мотивувала своє рішення тим, що кримські татари нібито виступали на боці нацистської Німеччини в роки Великої Вітчизняної війни.

У 1989 році депортація кримських татар була засуджена і визнана незаконною.

У листопаді 2015 року Верховна Рада визнала депортацію кримських татар 1944 р. геноцидом кримськотатарського народу.

Місцева так звана влада анексованого Росією Криму заборонила проведення масштабних заходів у Сімферополі у пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу ще в минулому році. Як повідомив заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, цього року заявку на проведення заходу на головній площі в Сімферополі навіть не подавали. Напередодні пам’ятної дати Умерова попередили, що він не може організовувати заходи.

Відзначимо, 18 травня у Криму вимагають особливої уваги до відвідуваності в школах. У разі відсутності дитини на шкільних заняттях від батьків вимагатимуть пояснень – кожна школа електронною поштою повинна надати дані, хто був відсутній і яка причина цієї відсутності, відповідні факсограми було розіслано по навчальних закладах. Голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров у зв’язку з цим нагадав, що 3 травня під час організованого для світової громадськості показового нібито національного свята кримських татар діти навпаки вивозилися на заходи в обов’язковому порядку, незважаючи на вихідний день.

Таким чином, сьогодні пам’ятні заходи в Криму проводитимуться я в залежності від можливостей місцевих і регіональних меджлісів.

Джерело: ua.112.ua

Подібні новини

Discussions are closed for this page

Розроблено з в Webolatory