У Польщу з України вирушив перший “безвізовий” потяг

12 червня з Києва до польського міста Перемишля вирушив перший “безвізовий” потяг. Ним подорожує група з понад 40 українських активістів, експертів, аналітиків, митців і журналістів.

Проводжали їх із Центрального залізничного вокзалу Києва представники українського уряду та іноземні дипломати, інформує УНІАН.

“Корифеї української культури та представники громадянського суспільства вирушили в Польщу, щоб перевірити, як у перший день працює перетин кордону з Європейським Союзом, який зараз залишиться винятково кордоном, а не бар’єром.

З сьогоднішньої ночі ми маємо можливість бачити на свої очі і пересвідчуватися, яка є Європа, вчитися там практик, приносити їх додому, змінювати нашу державу на краще. Я переконана, те, що цей безвізовий потяг їде, і що ми отримали такий безвіз, це насамперед визнання того, що ми зробили ті реформи, які нам бути потрібні”, – каже віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, у ніч проти 11 червня запрацював безвізовий режим між ЄС і Україною.

Українці з біометричними паспортами отримали право на безвізовий в’їзд у країни ЄС і країни – члени Шенгенської зони за межами ЄС.

Читайте також: За першу добу дії безвізу до ЄС виїхали 52 тисячі українців