У Польщі потребують медсестер з України і готові покривати витрати на освіту

Медсестер не вистачає майже в кожному польському шпиталі . Директори лікувальних установ міста Познань визнають , що в будь-який момент готові найняти кілька або навіть десяток медсестер . Однак бажаючих працювати немає .

“Причина – це невеликий набір на навчання медсестер в Польщі, – каже Лєслав Ленартович, президент товариства СМ HCP в Познані . – Медсестри, які працюють за своєю спеціальністю, стають старшими і йдуть на пенсії . Ситуація в даний час така, що тих, хто закінчує роботу, більше, ніж молодих людей, початківців освоювати професію . Хворобою системи тут, звичайно, є також відсутність коштів”, – пише polsha24.com.

Рішенням проблеми нестачі медсестер в госпіталі HCP в Познані має стати залучення їх з-за кордону , зокрема з України .

“Ми співпрацюємо з фондом, який буде дбати про притягнення до Польщі українок, готових закінчувати медичний бакалаврат в Польщі, – пояснює Лєслав Ленартович. – Фонд покриватиме витрати  пов’язані з трирічним навчанням і перебуванням в Познані українок, яких потім візьмуть на роботу в нашому госпіталі”.

Тридцять жінок з України приїде на навчання в Познань вже в цьому році або на початку 2017 года. Система освіти медсестер в Україні схожа на ту, яка була в Польщі перед реформою. Право здійснення професійної діяльності медсестри отримують в медучилищах.

У Польщі, однак, щоб влаштуватися на роботу медсестрою, треба мати, принаймні, ступінь бакалавра . В середині цього року Міністерство охорони здоров’я запропонувало відновити медичні ліцеї в Польщі .

Це повинно було стати вирішенням проблеми нестачі медсестер в установах охорони здоров’я . Однак в середовищі медсестер і акушерок висловилися проти такого рішення .

“Немає вже повернення в минуле , – сказала Тереза Кручковський , голова обласної Ради медсестер і акушерок в Познані . – У нас діють стандарти ЄС , які вимагають від медсестер вищої освіти”.