У Польщі арештували 10 українців, які працювали на нелегальній тютюновій фабриці. ФОТО

Прокуратура в Пйотркові Трибунальському разом з поліцією відкрила проводження проти десяти осіб, які в рамках організованої злочинної групи займалися виробництвом та продажем нелегальних тютюнових виробів, пише Zaxid.NET  з посиланням на Wprost.

За словами речниці Центрального бюро розслідувань польської поліції Івони Юркевич, правоохоронці отримали інформацію про діяльність підпільної тютюнової фабрики в одному з селищ гміни Воля Криштопорська.

10 квітня 2018 року, під час обшуку одного з домогосподарств, яке було оточене високим парканом і обладнане системою відеонагляду, вони виявили підпільні цехи, де виготовлялися контрабандні тютюнові вироби. В одному з цехів працювала сучасна конвеєрна лінія виготовлення сигарет.

Поліція затримала у виробничому цеху десять українців віком від 21-го до 67-ми років, які обслуговували автоматичну лінію. В інших приміщеннях будинку виявили багато готових пачок сигарет, компоненти для їх пакування і тютюн.

В окремій будівлі на території господарства знаходилися кухня, туалет і спальні, де жили люди, які обслуговували виробництво. Таким чином зловмисники могли довгий час не виходити за межі господарства, а жили і працювали в одному місці.

Івона Юркевич поінформувала, що окрім обладнання вартістю 1,8 млн злотих поліція також вилучила майже 3,3 млн сигарет і 26 тонн тютюну-сирцю. Автоматична конвеєрна лінія могла виготовляти до 4 тис. сигарет і пакувати 125 пачок на хвилину.

Наявність пакувального матеріалу і об’єми вилученої сировини свідчать про те, що підпільне підприємство могло виготовити щонайменше 25,5 млн сигарет. Загальну вартість виготовленої тютюнової продукції попередньо оцінили майже в 30 млн злотих.

Затримані українці зізналися, що працювали на фабриці тривалий час і займалися в основному лише обслуговуванням конвеєра та пакуванням сигарет. Вони не знать хто є власником підпільного виробництва. У даній справі триває слідство.

ФОТО: CBŚP