У Львові тисячі вірян попрощалися з колишнім головою Української греко-католицької церкви Любомиром Гузаром. ВІДЕО

У Львові триває церемонія прощання з кардиналом Української греко-католицької церкви, колишнім головою УГКЦ Любомиром Гузаром.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Після літургії, яку відправив у соборі Святого Юра глава УГКЦ Святослав Шевчук, вулицями Львова вирушила скорботна хода, якою блаженніший Любомир Гузар здійснить останню мандрівку містом, де він народився і куди повернувся, щоб очолити церкву, яка нещодавно вийшла із підпілля і бурхливо розвивалася“, – зазначив митрополит Львівський Ігор Возьняк.

За його словами, з 1 червня, коли тіло блаженнішого перебувало у Святоюрському соборі, вклонитися і віддати останню шану кардиналові прийшли понад 100 тисяч вірян. Потік людей не припинявся ні вдень, ні вночі. Щоб пройти біля труни із прахом блаженнішого, потрібно було відстояти у черзі від півтора до трьох годин. Проте вірян це не зупиняло.

Нині скорботна хода прямує до храму Святого Архистратига Михаїла. Вона проходить крізь живий коридор. Тисячі львів’ян вийшли, щоб востаннє вклонитись духовному лідеру. Останній пункт жалобного маршруту не випадковий, адже храм Архистратига Михаїла – головна церква ордену студитів, до якого належав монах Любомир Гузар.

Звідси кортеж із останками блаженнішого вирушить до Києва, де у понеділок Любомира Гузара поховають у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Читайте також: Коломиян запрошують взяти участь в Єпархіальній прощі до Чудотворного джерела в Товмачику.