У Коломиї встановили відреставровані та освячені Патріархом Святославом лики чотирьох євангелістів

У рамках другого фестивалю духовної пісні «Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю» у п’ятницю, 18 вересня, на будівлі магазину «Коломиянка» відкрили відреставровані та освячені образи чотирьох євангелістівМатея, Марка, Луки та Івана.

Вперше після довгого забуття лики чотирьох апостолів були оновлені ще у 2000-му році завдяки ініціативі громадського діяча, голови громадського товариства «Поступ», нині вже покійного Ярослава Полатайчука. Але через погодні умови образи втратили свій першочерговий вигляд. І два роки тому під час круглого столу ініціативна група «Збережемо стару Коломию», координатором якої став теперішній голова Коломийської райдержадміністрації Любомир Глушков, пообіцяла відновити образи євангелістів.

Справу з відновлення взяв на себе Любомир Глушков, заручившись підтримкою скульптора Романа Захарчука та реставратора Богдана Томенчука, які проводили реставраційні роботи. Допоміг дослідити колишній вигляд ікон краєзнавець Василь Нагірний. Цю добру справу підтримав й Правлячий архієрей владика Василій Івасюк.

Образи освятив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, який 29 серпня перебував у Коломиї в Катедральному соборі Преображення Христового під час Патріаршого Собору та Синоду єпископів.

«Коломию треба любити не на словах, а на ділі, – сказав Любомир Глушков на відкритті образів євангелістів. – Треба зберегти те, що було створене до нас, а якщо частково втрачене, то необхідно відновити».

Наступна ініціатива, як пообіцяв Любомир Глушков, – відновлення старих австрійських дверей у середмісті Коломиї.