У Коломиї репрезентують книжку Карп’яків. АНОНС

“Ой там у лісі, у дубині”. Книжка під таким заголовком щойно вийшла в світ у косівському “Писаному камені”.

Її автори, вихідці з с. Микитинців Іван і Дмитро Карп’яки, поставили собі за мету ознайомити ширше коло читачів з подіями 1940-их років у своєму селі, що на межі Гуцульщини й Покуття, зокрема зі станичним УПА Василем Ганцяком.

Поштовхом до написання книжки став, за словами Івана Карп’яка, текст на інтернетсайті с. Микитинців, в якому йдеться про те, що мешканці села тих часів бідували й участі у визвольних повстаннях (?) не брали. Зібравши спогади старших людей, він, колишній працівник лісокомбінату, залучив до праці над дослідженням журналіста Дмитра Карп’яка, так і народилося нове видання.

Як можна довідатися з нього, Микитинці аж ніяк не стояли осторонь визвольних змагань. У сусідньому Спасі, правда, повстанців нараховувалося значно більше, близько 300, проте говорити про брак патріотизму в микитинських людей – грішити супроти істини. Село цілком може пишатися своїми повстанцями, зв’язковими, “харчовими”, чимало місцевих патріотів зазнали репресій… Донести події тих часів до свідомості молодого покоління – ось завдання, яке поставили перед собою автори пропонованої книжки.

Репрезентація видання відбудеться 24 вересня в музеї історії Коломиї о 14 год.

Саме цього дня 68 років тому героїчно загинули в бою з енкаведистами повстанці Василь Ганцяк і Микола Атаманюк. Завдяки і цим героям ми вибороли нарешті свою державу, яку знову мусимо нині боронити, наближаючи її водночас до рівня високоцивілізованої європейської країни.

Читайте також: Ведучий “Свободи слова” Вадим Карп’як виступив у Музеї історії міста. ФОТО