У Коломиї освятили пам’ятник загиблому у зоні АТО Тарасові Сенюку. ФОТО

Минув рік з часу трагічної смерті у зоні бойових дій на Сході підполковника, Героя України Тараса Сенюка. 7 червня владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василій (Івасюк) освятив у Коломиї пам’ятник загиблому захисникові.

Коштами на монумент приклалися і воїни 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади десантних військ Збройних сил України.

Освячення пам’ятника, який розміщений на міському цвинтарі на Алеї Слави, здійснювали у присутності родини героя, друзів, військових побратимів та священиків.

«Святе Письмо вчить, що ніхто більшої любові не має, як той, хто своє життя готовий віддати за свого ближнього. Тарас пожертвував своїм життям, щоб ми з вами зараз бачили мирне небо над своїми головами. Він показав усім нам, якою повинна бути щира любов до Батьківщини та одне до одного. Нашим обов’язком є звершувати молитви за упокій душі раба Божого Тараса та просити, щоб нарешті настав мир у нашій рідній Україні», – промовив єпарх.

Тарас Сенюк2

Підполковник Тарас Сенюк – командир батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади – проживав разом з родиною у місті Житомирі. Герой народився і навчався в Коломиї. Потім вступив до Одеського інституту сухопутних військ. Перше своє бойове відрядження проходив 2003 року в Іраку. Служив командиром механізованого розвідувального взводу з дислокацією. З товаришами контролював відрізок ірано-іракського кордону. 2007-го поїхав з миротворчою місією в Косово, колишньої Югославії.

Мав багато нагород від Об’єднаного командування контингенту миротворчих сил.

У Тараса Сенюка залишилися дружина й донька.