У Карпатах з’явиться рятувальний притулок

З кінця листопада гірський рятувальний притулок “Хата на Струнгах” запрацює не тільки як комерційний проект, а й як рятувальний притулок з двома аварійними місцями для потерпілих.

Про це у Фейсбук повідомив один з організаторів Богдан Фаштрига. Крім того, співорганізаторами виступили Олексій Тригуб’як і Петро Полковніков, пише Фіртка.

“Цієї зими в притулку увесь час буде хтось з нас трьох, – Oleksii TryhubiakPetya Polkovnikov або я. В нас буде київстарівський номер телефону і рація на частоті 450.450 Після отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію ми одразу зможемо приступати до рятувально-пошукових робіт в межах української частини масиву”, – повідомляє чоловік.

Оскільки, така справа матеріальнозатратна, то Хата працюватиме і як найкомфортніший вітчизняний гірський притулок, де постійно буде два гіди та адміністратор, що забезпечуватимуть насичену програму (катання, скітур, альпсемінари, лавинні тренінги), харчування (тут ми завжди на висоті), функціонування генератора (як мінімум дві години на добу), сауну на 1460 мнрм щовечора, і комфортну температуру всередині притулку.

“Ми працюємо там як команда Fun Karpaty, але готові до співпраці з колегами по організації активних зимових заходів, тому, якщо цікаво провести хоча б кілька днів в сезоні в серці Мармароського масиву, – пишіть, кілька вільних тижнів у нас є .Ті ж, хто вже був там, – з радістю чекаємо знов, – цього року логістику можна буде спростити працюючим ратраком та снігоходом“, – говорить Богдан.