У Івано-Франківську продовжується боротьба із зарплатами “у конвертах”

У середу, 24 лютого 2016 року, відбулося чергове засідання міської комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення під головуванням заступника міського голови, заступника голови комісії Богдана Білика. Матеріали на засідання комісії підготовлені управлінням праці Івано-Франківської міської ради, інфомрує pravda.if.ua.

В роботі комісії взяли участь керівники і спеціалісти Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську, управління праці, управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, міського центру зайнятості, департаменту соціальної політики, фінансового управління, управління Держпраці в Івано-Франківській області, управління торгівлі та управління захисту економіки в Івано-Франківській області.

На засіданні Богдан Білик наголосив, що проблема легалізації праці залишається наразі актуальною та зазначив, що, на жаль,  чимало працівників нашого міста віддають перевагу тимчасовим вигодам. Сьогоднішня легальна заробітна плата –­ це виплата лікарняних, підвищення соціального захисту працівників, збільшення надходжень до бюджету та державних соціальних фондів. А найважливіше –­ це завтрашня достойна пенсія, при обчисленні якої відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (зі змінами) враховується заробітна плата за період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 року (довідка про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 2000 року при обчисленні розміру пенсії, починаючи з 01.01.2016 року не подається).

Були заслухані суб’єкти підприємницької діяльності та керівники підприємств, у яких за даними ДПІ у м. Івано-Франківську середньомісячна заробітна плата найманих працівників за ІІІ та ІV квартали 2015 року була нижча, ніж законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

За підсумками засідання всіх суб’єктів господарювання зобов’язано підвищити рівень середньомісячної заробітної плати найманим працівникам до рівня, не нижче мінімального, а також дотримуватися міжкваліфікаційних та міжпосадових співвідношень в оплаті праці.