У 2017 році Коломию відвідало понад 170 тисяч туристів

Туризм у Коломиї: питання та відповіді.

1. Що потрібно Коломиї для пізнаваності бренду серед вітчизняних та іноземних туристів?

Коломия почала з малого: створено логотип міста, він пізнаваний, яскравий, стильний. Того ж таки 2016 року так відзначили ювілей міста, що тисячі й тисячі людей повезли емоції і спогади про Коломию кожен у своє місто. Щороку готуємо тематичні промо-ролики, про Різдво в Коломиї, наше місто влітку та інші можна подивитися на каналі YouTube.

Тепер місто відкриває можливості для громадських організацій, які вже не перший рік готують креативні фестивалі в місті. Місцева рада пропонує допомогу з організацією у плані медійної підтримки, пошуку інвесторів, залучення спеціалістів з відділів міськради до робочого процесу. Так, до прикладу, склалось із фестивалем вуличних мистецтв “Арт-Візія”.

Створення арт-об’єктів – це прекрасна можливість просувати туристичний бренд Коломиї. Я маю на увазі мурали, стріт-арти, скульптурні композиції, біля яких турист захоче сфотографуватися і позначити Коломию.

Наше місто завжди позиціонувало себе як мультинаціональне, мультикультурне і просто зручне для проживання й відпочинку. Хочеться, щоб турист їхав у Коломию також і за комфортом. Відпочити від великого міста, суєти, роботи, буднів. Для цього ми розгорнули тісну співпрацю з європейськими проектами в плані покращення благоустрою.

Які перспективи розвитку туризму в місті на 2018 рік?

До семи щорічних фестивалів цьогоріч доєднається ще один не менш цікавий – “Колорит”. Основна його відмінність – просування модної етнокультури: показ мод, вернісаж, майстер-класи… Про усі інші фестивалі можна прочитати на сайті міської ради. Важливо, що можна обрати собі до смаку: музичний, фольклорний, театральний, вуличних мистецтв, авто-мото-авіа фестиваль.

У серпні на день міста маємо щасливу дату – 777 років першої писемної згадки. Буде гучно, весело і незабутньо. Отож запрошуємо усіх на Спаса до Коломиї.

А хочете, просто приїдьте в будь-який інший час зробити паузу, заспокоїтися, надихнутися. Це місто вміє дати відчуття “свого серед своїх”. За це його і цінують туристи.

3. На якому місці у списку пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку міста стоїть туризм?

– Коломия із багатою історією, контрастною архітектурою, доступною транспортною розв’язкою має всі можливості стати новим великим туристичним центром. Тому одним з основних напрямів Стратегії розвитку міста є “Коломия – регіональний та туристичний центр”.

За даними Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, у 2017 році місто відвідало 178 тисяч туристів, з них понад 8 тисяч – іноземці.

5. Наскільки місто зручне для туристів у плані готельного бізнесу, розміщення та цінової політики?

– У Коломиї налічується більше 20 готелів та приватних садиб. Основна їхня частина розташована в центральній частині міста. Інформацію про них можна легко знайти в інтернеті, задавши у пошуковому вікні текст (Коломия. Готелі хостели садиби).

6. Який обсяг фінансування туристичної галузі передбачає міський бюджет у 2018 році?

Обсяг фінансування туристичної галузі з міського бюджету на 2018 рік становить 840 тисяч гривень, це у три рази більше, ніж у 2017 році.

7. Завдяки якому проекту у 2018 році місто планує збільшити туристичний потік?

Коломия перероджується у фестивальне містечко. Саме тому міська рада запроваджує інноваційний підхід до проведення масових заходів.

У 2018 році планується проведення вже традиційних великоднього та різдвяного ярмарків, фестивалю вуличних мистецтв “Арт-візія”, Всеукраїнського відкритого фольклорного фестивалю “Писанка”, фестивалю вишиванки “Колорит”, фестивалю “Медовий Спас”, Всеукраїнського фестивалю автомотоавіатехніки “Drive for Life Fest”, Всеукраїнського театрального фестивалю “Коломийські представлення”, музичного фестивалю імені А. Кос-Анатольського.

З метою промоції міста як туристичного осередку створено відеоролики:

“Коломийське Різдво” https://www.youtube.com/watch?v=m9ushNYe_hY

“Фестиваль вуличних мистецтв “Арт-візія” https://www.youtube.com/watch?v=zHWZWspB4xg

та промо-ролик “Коломия єднає” https://www.youtube.com/watch?v=gL7Za76jEWw

Саме святкування дня міста в останні роки перетворилося на своєрідний фестиваль: вдень Коломия стає гуцульською столицею, адже свято припадає на Спаса, а вночі – зоною відпочинку і творчості для молоді.

Під час святкування 775-річчя першої літописної згадки про місто 19 серпня 2016 року представник національного проекту “Книга рекордів України” зафіксував три абсолютно різних рекорди України – один у категорії “Масові заходи” – “Хор Духовного єднання» та два рекорди у категорії “Розміри” – “Найбільший витканий рушник з бісеру в Україні” майстринею Людмилою Захарук – завдовжки 2 метри, має вагу 3 кг 290 грамів. Також усіх приємно здивував третій рекорд – це “Найбільший яблучний пиріг” – завдовжки 15 метрів 60 сантиметрів, завширшки 40 см, вагою 200 кілограмів, ініціювали цей рекорд міська влада спільно з Коломийським хлібокомбінатом,а у 2018 році 19 серпня Коломия відзначатиме щасливу дату – 777 років першої літописної згадки. Запланована програма святкування – доволі насичена, неординарна і цікава.

Відділ інформаційної політики Коломийської міської ради

Читайте також: Весняні фестивалі на Прикарпатті, які варто відвідати