“Тайні вечері” з Андрушком у присутності мамаїв-характерників та іншої всілячини

Спілкуючись з відомим не лише в Коломиї художником, скульптором, поетом Василем Андрушком, напрошується сам по собі висновок: цей митець з роками працює чимраз інтенсивніше. Вік тільки додає бонусів. Відшаровується щось не суть важливе, зостається сама “есенція”.

Нагадаємо, що Андрушко брав участь у багатьох всеукраїнських та закордонних міжнародних виставках – як персональних, так і групових. На момент нашого спілкування митець повідомив, що мистецтвознавці з Франції, які відвідали музей Гуцульщини в Коломиї, організовують йому персональну виставку в музеї Пікассо у французькому місті Антиба.

Щодо тематики робіт, маляр каже, що десь третина його полотен сакрального змісту. Біблійні персонажі подано у довільному трактуванні, а не строго канонічному.

На картинах густо присутні українські міфічні образи разом з семантичними знаками та елементами модерного світу, які входять мимоволі у свідомість: тут і етноджаз, і комп’ютер, і навіть японка Йоко Оно – дружина Джона Леннона.

Одна з таких картин – “Тайна вечеря з Отцем”. Робота вимагає вдумливого споглядання й відчитування смислів, яких тут велика кількість. Василь Андрушко загалом написав три картини “Тайної вечері”, і кожний варіант – різні сторінки однієї Книги.

Художник нещодавно винайшов несподіваний елемент для своїх композицій – натуральне пташине пір’я і вдало його використовує.

Ну, а чи не найчастіше Андрушко малює мамаїв-козаків з основною атрибутикою – шаблею, люлькою, конем та молодицею. Цей образ йому ніколи не набридає.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

ФОТО: Андрій КАНЯ