Сто днів на посаді: Міністр культури Євген Нищук з Прикарпаття прозвітував про досягнення

Міністр культури України Євген Нищук відзвітував про сто днів роботи на посаді міністра. Звіт оприлюднено на сайті відомства.

“Реалії, в яких нині перебуває Україна, потребують негайних дій, тому  окрім формування команди Міністерство культури України зосередилось на реальних справах”, – наголосив міністр. Серед оприлюднених досягнень можна виділити три пріоритетні напрямки, на яких зосередився теперішній очільник міністерства, передає Zaxid.net.

1. Налагодження діалогу між представниками культурно-мистецького середовища та державними органами:

– створено  “Український інститут книги”, як приклад делегування Міністерством культури України функцій з реалізації політики у сфері літератури і читання;

– створено Координаційну раду з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України.

2. У рамках затверджених пріоритетів Уряду Міністерством культури:

– запущено Національну система ІККРОМ, що дозволить винести на порядок денний питання реставрації, збереження української реставраційної школи, запровадження новітніх реставраційних технологій.

– підготовлено проект Закону України “Про Український культурний фонд”. Це дасть можливість започаткувати новий алгоритм розподілу бюджетних коштів на мистецькі проекти, як для державного, так і для незалежного сектору.

– розпочато виконання Закону України “Про культуру” в частині переходу на контрактну форму. Вироблені нові підходи до закупівлі книжок для бібліотек.

– моніторинг, інвентаризація і оцінка стану наявних культурних закладів на місцях за особистою участю міністра культури України. Вже відвідані 10 областей.

–  запущено проект із адаптації, дослідження та запровадження системи індикаторів ЮНЕСКО в Україні.

– підготовлено концепцію Реєстру предметів культурної спадщини.

– оновлено процедуру розподілу конфіскованих культурних цінностей за участю музейних, архівних та бібліотечних установ.

3. Впровадження принципів культурної дипломатії при реалізації проектів:

– вперше Міністерство курує підготовку до участі України у 68-му Франкфуртському книжковому ярмарку (19-23 жовтня 2016 року).

– вперше унормовано проведення відбору куратора національного культурного проекту для представлення на 57-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва.

– утворено повноцінне дієве Бюро програми ЄС “Креативна Європа”. Його очолила культурний менеджер Ірина Вікирчак.

Нагадаємо, Євген Нищук очолив Мінкульт 15 квітня 2016 року. До того він уже обіймав цю посаду з 27 лютого до 2 грудня 2014 року.

Новини Прикарпаття