Спочатку герої

Минулого тижня досить несподівано для себе надибав у коломийській медіасфері новину про те, що у місті хочуть перейменувати аж цілих десять вулиць центральної частини. Несподіваною ця новина для мене була тому, що у Коломиї начебто ще на початку 90-их все що треба було вже перейменували.

З карти міста зникли всі ці леніни, ленінці і всі їхні друзі. По-друге, років з півтора тому я пропонував перейменувати деякі вулиці міста, зокрема Пушкіна, Лермонтова, Моцарта на честь коломийських героїв Майдану і героїв війни. Тоді представники влади відповіли, що не варто чіпати центральні вулиці, там люди живуть, їм документи міняти… У нас, мовляв, нові вулиці будують десь там на околицях міста, от їх ми і назвемо іменами загиблих героїв.

Минуло трохи часу, і влада передумала щодо перейменування, воно знову актуальне. З цього приводу в нас навіть громадські слухання встигли провести і, наскільки я розумію, дали зелене світло до перейменування. Як зазначено на сайті міської ради, вулицю Лермонтова перейменують на честь Зеновія Карася, вулиця Пушкіна стане вулицею Р. Малащука, Чехова замінить М. Хромей; вулиця Достоєвського стане вулицею Білинкевича; Шарлая буде імені Д. Циганкова, а вулиця Перемоги називатиметься іменем колишнього мера В.Машталера.

Одразу скажу, що проти перейменування цих вулиць не маю нічого проти. Навпаки, я за, от тільки не зовсім згідний з новими назвами. Я не маю ані найменшого сумніву, що всі ці пропоновані люди – заслужені діячі, однак вибачте будь ласка, Коломия і Коломийщина станом на сьогодні має 21 загиблого героя в зоні АТО і двох героїв Небесної Сотні. І саме їхніми іменами потрібно називати всі центральні вулиці. Повторюю, не десь там на околиці, а в самісінькому центрі. Це показник того, наскільки ми цінуємо цих людей, які за нас віддали своє життя.

Віктор ФІТЬО