ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Теплі кредити. Які коломийські ОСББ вже отримали повне відшкодування коштів. ЛОНГРІД

"Дзеркало медіа" продовжує розповідати історії ОСББ, на які треба рівнятися. Цей матеріал буде присвячений виключно програмі, яка зараз діє на всій території України. Мова йтиме про “Теплі кредити”. В Коломиї зараз активно долучаються все більше об’єднань багатоквартирних будинків. Люди повірили, що держава дійсно повертає кошти. Це чудова можливість підготуватися до зими й утеплити багатоповерхівку.Секретар міської ради Олег Романюк входить до складу комісії з відшкодування. Він і розповів нам деталі програми. "Теплі кредити" стосуються тільки ОСББ, а не приватного сектору. Чим він привабливий? Подаючи документи в банк на утеплення будинку, заміну вікон – всього, що стосується утеплення, вони беруть кредит. Мінімум 45% коштів повертає держава. Може бути й більше, залежно від кількості субсидіантів. Також частину грошей повертає міська рада. Ми уклали з банками договір, що 30% кредиту повертатимемо. Виходить, що 75% –  мінімальний відсоток відшкодувань, які може отримати ОСББ", – каже секретар.Олег Романюк розповідає, що в бюджеті цього року заплановано 500000 грн на підтримку ОСББ. Але вони всі вже використані. Міська рада підрахувала, що потрібно ще 1 300 000 грн, щоб завершити відшкодування тільки на цей рік. На сесії будуть розглядати питання, щоб закласти до бюджету ще ці кошти. Нині 24 коломийські ОСББ беруть участь у програмі. Слід зазначити, що вже 2 об’єднання в нашому місті отримали повне відшкодування. Зокрема, це будинки на вул. Костомарома, 3 та Чайковського, 44. Варто додати, що вони від’єднались від ЖЕКу не так давно - близько року кожен.

Костомарова, 3

Ціна за утримання будинку: 4 грн 05 коп.

Будинок на Костомарова, 3 налічує 2 під’їзди та 71 квартиру.  Їхнє ОСББ першим у Коломиї взяло участь у цій програмі. Спочатку були побоювання, але все ж вони повірили "Теплим кредитам" і свої відшкодування вже отримали і від держави, і від міста. Держава відшкодувала їм 47% коштів, 30% – міська рада. ОСББ взяло в кредит 77 000 грн, щоб поставити пластикові вікна на сходових. Як тільки оголосили про програму "Теплі кредити", будинок, не роздумуючи, від’єднався від ЖЕКУ. Вирішили: треба брати участь.Варто відмітити, що ОСББ створене тільки трохи більше року, але воно вже активно працює. Будинок новий, йому лише 12 років. Але за цей час до ладу його не доводили, тому зараз хочуть зробити ремонт центрального водопроводу. Зовсім скоро будуть розпочинати. Вже навіть замовлені матеріали. До кінця осені у планах капітальний ремонт під’їздів. Також від часу створення будинку вже трішки потріскав шифер на даху. Замінити його теж треба.

Чайковського, 44

Ціна за утримання будинку: 4 грн 50 коп.

Будинок має 6 під’їздів та 90 квартир. Як і попередня багатоповерхівка, ОСББ на Чайковського, 44 також є першопрохідцем. Свої відшкодовані гроші вони вже отримали. Держава повернула 53%, місто – 30%. Кредит  брали на 128 000 грн. Участь у "Теплих кредитах" дала змогу замінити на сходових клітках 48 старих вікон на нові металопластикові.Ще навіть немає року з часу створення ОСББ, але окрім вікон, їм ще вдалося поставити сітки від голубів на даху, а також поміняти двері в кожному виході на покрівлю будинку. Поставили нові двері й в кількох під’їздах та щитовій. У першому під’їзді зробили ремонт каналізації. Поставили й нове освітлення.Будинку 40 років, тому проблем багато. Наступного року хочуть брати знову кредит, щоб поміняти електропроводку. Найближчим часом будуть робити порядок з водою. В аварійному стані дах.  У планах – новий асфальт, тротуари, стоянка для автомобілів та огорожа.Ярина БАЛАБАНИК Фото: Андрій КАНЯ