Сонячні діти: у Коломиї 10 років працює організація “Крокус”, яка об’єднує 80 дітей і підлітків з Коломийщини

“Обличчям до сонця” – під такою назвою біля Музею писанки пройшла акція для дітей з синдромом Дауна. В рамках акції відбулися аукціон ручних виробів, фотосесія, фотозвіт про роботу організації “Крокус”, а також ігри, в яких залюбки брали участь і випадкові перехожі. На аукціоні зібрано 6,5 тис. гривень.

“Крокус” – це благодійний фонд підтримки осіб з інтелектуальною обмеженістю, який разом з ГО “КРОКуСвіт” об’єднує 80 дітей і підлітків з Коломийщини. Працює уже 10 років. Організатором і головою “Крокуса” є Любов Масевич.

Читайте також: “Мій голос має значення”: коломиянин Роман Масевич долучився до всесвітньої акції з нагоди Дня людини з синдромом Дауна

Організація регулярно організовує тренінги для батьків хворих дітей, які проводять психологи, лікарі, працівники управління соціального захисту. П’ять років поспіль організація користується виграним грантом так званого Глобального дитячого благодійного фонду з центром у США.

За кошти фонду організація “Крокус” відкрила клас розвивальних методик, умеблювала його, придбала обладнання, підручники. Також фонд оплачує послуги двох соціальних працівників, бухгалтера й перекладача (контакти з фондом ведуть англійською мовою).

Міська влада надала безкоштовно приміщення для створеної групи денного догляду. До цієї групи входять десять осіб віком від 18 до 40 років.

Хворі синдромом Дауна підлітки й дорослі щодня перебувають у цій групі від 10 години ранку до 16-ї.

Тут для них діють спеціальні програми та тренінги: вони малюють, учаться куховарити (самі для себе готують обід), освоюють функції комп’ютера, а також займаються в майстернях – керамічній, з виготовлення свічок, виготовляють роботи з дерева. З дітьми й підлітками працюють як постійні волонтери, так і тимчасові – студенти педагогічного коледжу та педінституту.

–    Діти, які входять до групи денного догляду, відрізняються від тих, хто до неї не входить, – пояснила Любов Масевич. – Вони почали краще адаптовуватися до соціуму від інших хворих. На жаль, умови наразі не дозволяють нам набрати до групи більше осіб. А практика доводить надзвичайну важливість роботи такої групи.

Захід спільно з “Крокусом” організував благодійний фонд “Покуття”, створений за ініціативи народного депутата Андрія Іванчука.

Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій КАНЯ

Читайте також: Дефіле у вишиванках провели для “сонячних” дітей у Коломиї. ВІДЕО