Що почитати: 3 книжкових новинки Коломиї

КОВТУНКОВТУН Валерій, МОНОЛАТІЙ Іван. Коломия з минулого в сьогодення. Видання друге, виправлене і доповнене. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2016. – 128 с. [Наклад не вказано].

Нова версія великоформатної книжки-альбому постає перед читачами в новому дизайн-варіанті, виходить якісним друком і є першою ластівкою ювілейних видань до 775-річчя першої писемної згадки про Коломию. Передмову написав М. Савчук.

Нове видання повторно виходить як четвертий випуск у серії «Українське мистецтво у старій листівці». Отже, книжка-альбом містить галерею поштових карток, листівок на коломийську тему, відтворює архітектурну автентику міста від кінця ХІХ ст. і до наших днів. Ілюстраційний матеріал супроводжується текстовим.

Розкішна книжка «Коломия з минулого в сьогодення» стане гарним ювілейним дарунком для шанувальників коломийської історії та гостей нашого міста.

 

ЛЕВКОДЕМ’ЯНЮК Петро. «Левко». – Коломия – Мукачево, 2016. – 52 с. [Наклад 150 примірників].

Автор – відомий коломийський краєзнавець, який розповідає про життєвий і бойовий шлях свого односельця, надрайонного провідника ОУН «Левка», «Марка» – Степана Козьмина (1922 – 1953), а також про інших героїв національно-визвольної війни, уродженців цього гірського гуцульського села. П. Дем’янюк також веде мову про складнощі у сприйнятті подій, які відбувалися в нашому краї у 1940-х – 1950-х рр. Видання містить низку фотоілюстрацій.

 

ДЗВОНИ«Джерельні дзвони»-16. /Упор. М. Боєчко, обкладинка Р. Вихорець, муз. редакція Б. Гриньовський. – Косів: Писаний Камінь, 2016. – 376 с.+16 кольор. вкладок [Наклад 400 примірників].

Літературно-музичне видання «Джерельні дзвони» за рахунком шістнадцяте. Воно містить вірші, оповідання, пісні та авторські роботи авторів з Коломийщини і Косівщини. Книжка починається розділом «Послання воїнам АТО», є також заробітчанська поезія, розділи «Нові імена» та «Музична скринька», нарис В. Максим’юка-Івасевого «Український соловейко» про народного артиста України Василя Попадюка з Мишина.

Хоч видання малоформатне, але насичене великою кількістю публікацій і нагадує нам про активну неформальну літературно-мистецьку групу «Джерельні дзвони», яку провадить невтомна Марія Боєчко у с. Ковалівці.

Себастіан АБЕТКА

 

Огляд “Дзеркала Коломиї” книжкових новинок за минулий місяць читайте ТУТ.