Сергій Коцюр: «Люди довіряють не бренду, а тим, хто проявив себе у громадській роботі»

П’ять років тому, коли відбувалися вибори в Коломийську міську раду, про таку партію, як «Самопоміч», знали хіба посвячені в політичні процеси люди. А вже на цих виборах партія Андрія Садового зовсім непогано заявила про себе, її представник Сергій Коцюр навіть посів почесне третє місце серед 14 кандидатів на міського голову Коломиї.

–          Перша проба сил – і вже успіх, пане Коцюр. Це очікувано для Вас чи сюрприз?

–                      Я дуже вдячний коломиянам за виявлену довіру. Сім депутатів від «Самопомочі» в міській раді – хороший результат як для першого разу. Якщо по правді, ми очікували на ще кращу оцінку нашої роботи. Плануємо своєю працею виправдати ту довіру.

–          Виборці голосували за те, що називають нині по-модному брендом чи за нові і яскраві обличчя?

–          За моїми спостереженнями, люди довіряють не стільки бренду й новим обличчям, скільки людям, які вже проявили себе у громадській роботі. Про це свідчать результати виборів. До міської ради обрано багато потужних особистостей, які пройшли не від найрейтинговіших брендів на сьогодні.

–          Вам, очевидно, доведеться створювати в раді коаліцію…

–          Це запитання до всіх депутатів новообраної міської ради. Нам важливо об’єднатися навколо ідеї розвитку нашого міста та вирішення нагальних його проблем. Чиста політика мене не цікавить, це лише можливість по-справжньому взятися за виконання обов’язків депутата. Не критикувати когось, пасивно спостерігаючи за помилками, а братися за системну роботу в раді.

–          Міський голова неодноразово заявляв у ході виборів про свою стратегію розвитку міста. Ваше з ним стратегічне бачення спрямоване в один бік?

–          У нас на порядку денному є кілька питань, які вважаємо пріоритетними. Це, передусім, прозорість влади, її відкритість. Це також підбір професійних кадрів на посади, виходячи із засад фаховості, а не партійної приналежності. Плюс електронне врядування, електронний підрахунок голосів у сесійній залі. Справа тут не в технологічних складнощах, а в наявності політичної волі всіх депутатів.

–          Це справді нікуди не годиться, щоб підраховувати голоси в ХХІ столітті так, як підраховували хоча б на останньому пленарному засіданні в ратуші.

–          Ці питання якщо й порушував у своїй виборчій програмі пан Слюзар, то слабо, без акценту на них. «Самопоміч» прийшла задля того, щоб змінювати систему, а не пристосовуватися до неї.

–          Не боїтеся, що може повторитися історія з Ганною Гопко й іншими партійцями, яких виключили з фракції у Верховній Раді?

–          Ідучи на вибори, кожен з нас підписав меморандум про співпрацю і порядність, чим гарантував серйозне ставлення до принципів, які сповідує «Самопоміч».

–          Але ж навряд чи ваш меморандум є документом, який має юридичну силу.

–          Моральна відповідальність людини багато важить. У «Самопоміч» прийшли особистості, які проявили себе з кращої сторони у житті, які своєю працею показали приклад порядності і працьовитості. Ми і надалі відкриті для таких людей. Я переконаний, для «Самопомочі» у нашому місті все тільки починається.