СБУ попередила аварію на атомній станції

Співробітники Служби безпеки України у взаємодії з Дирекцією Держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” блокували, у рамках реалізації комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури держави у сфері  атомної енергетики,  використання  неякісного обладнання на підприємстві “Южно-Українська АЕС”.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці підприємства створили умови для виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на “Южно-Українській АЕС”, повідомляє прес-служба СБУ, передає Дзеркало медіа.

Слідством задокументувало, що чиновники свідомо закупили контрафактне електрообладнання для систем важливих для безпеки функціонування атомної електростанції.

Під час досудового розслідування правоохоронці задокументували факт постачання та встановлення силового кабелю електроживлення, використання якого не передбаченого чинними нормами, правилами та стандартами з ядерної та радіаційної безпеки.

За матеріалами СБ України, Державна інспекція ядерного регулювання України, ДП “НАЕК “Енергоатом” та керівництво ВП “Южно-Українська АЕС” вживають невідкладних заходів щодо демонтажу та заміни контрафактного обладнання.

СБ України спільно з Національною поліцією України реалізовують комплекс невідкладних слідчих дій для  встановлення усіх обставин вчинення злочину з метою притягнення всіх винних осіб до кримінальної відповідальності.

Довідка:

Південноукраїнська атомна електростанція — атомна електростанція, розташована в степовій зоні на лівому березі річки Південний Буг, при Ташлицькому водосховищі, неподалік (на схід) від міста Южноукраїнська, що в Миколаївській області. Збудована у 1975–1982 роках.