Розумники. Про коломийських випускників, 
які склали ЗНО на найвищі бали

Зовнішнє незалежне оцінювання – це тема, яка найбільше хвилює учнів впродовж останніх навчальних років. Адже від результатів тестування фактично залежить доля абітурієнта: вибір навчального закладу, спеціальність, платна чи державна форма навчання. Як наслідок, випускники інтенсивно готуються до ЗНО як у школі, так і з допомогою додаткових занять у репетиторів.

Але часто й цього недостатньо, бо потрібно ще опанувати страх і психологічно підготуватися, бо надмірна тривога часто є причиною банальних помилок. Результати оцінювання є конфіденційними даними, які зберігаються виключно в кабінеті учасника ЗНО на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. Тому інформацію про коломиян, які отримали високі бали, ми шукали в різних джерелах.

Тому, якщо когось у цій статті не згадали, заздалегідь просимо вибачення. Бо спілкувалися з директорами кількох шкіл та учнями, яких знайшли самостійно.

Найбільше високих результатів коломийські учні показали з української мови та літератури. Це в першу чергу зумовлено тим, що предмет – обов’язковий і його здавали всі.

Директор Коломийської СШ №1 Мирослав Граб каже: “З кожним роком завдання на ЗНО є все складнішими, проте учні нашої школи традиційно показують високий рівень знань. Особливо це стосується англійської мови”.

Найвищі показники у першій школі мають випускники:

Богдан Клим’юк (математика – 197 балів, англійська мова – 197 балів);

Андрій Сербенюк (англійська мова – 197 балів);

Дарина Олінкевич (українська мова – 197,5 бала, історія України – 191 бал);

Валерія Семенчук (українська мова – 194 бали);

Іванна Довганюк (українська мова – 192 бали).

“Що стосується нашого ліцею, то всі наші відмінники підтвердили свої медалі. А медалістів у нас цього року п’ятеро: Володимир Михайлюк, Олеся Тринога, Катерина Вознюк, Марія Симчич, Тарас Білак”, – ділиться директор НВК №9 “Школа природничо-математичний ліцей” Ганна Пасічна.

Крім медалістів у ліцеї високі результати показали: Данієль Брюх (англійська мова – 195 балів), Роман Кузенко (12 балів за 12-бальною шкалою з математики) та Олег Кучірка (12 балів за 12-бальною шкалою з фізики).

Коломийська ЗОШ №5 може похвалитися результатами таких учнів:

Христина Кобацька (українська мова – 196 балів, математика – 196 балів);

Наталія Костенко (українська мова – 197 балів).

Також нам відомо, що у ЗОШ №2 Юлія Захарук отримала 196 балів з української мови та літератури.

Також у переддень Міжнародного дня молоді випускниця ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 ім. Сергія Лисенка Аліна Воробчук отримала сертифікат на 10 тис. грн за успішне складання ЗНО як переможниця конкурсу “Я будую країну”. Конкурс був оголошений ГО “Файні ябка” під патронатом управління освіти міськради.

Ну і звичайно, ми не могли не поцікавитися про враження від ЗНО з перших уст – від самих учасників.

 

Діана ГРАДІЛЬ, випускниця Коломийської гімназії ім. Грушевського

Українська мова та література – 197,5 бала

“Стосовно ЗНО в цілому. На мою думку, останніми роками тестування стає більш складним. І я маю на увазі моральні труднощі. Суцільне залякування, яке починається від першого класу, перевірки металошукачами. Відповідно, учні приходять на тестування напруженими. Доволі важко у напруженій обстановці написати ЗНО на високий бал. А, говорячи про українську, скажу, що вона ніколи не давалася мені легко. Тому мої результати – це заслуга вчителів зі школи та репетитора”.

 

Аліса КАШПУР, випускниця ЗОШ №4 ім. Сергія Лисенка

Українська мова та література – 195 балів

“Нас у школі більше лякали цими тестами, а насправді нічого страшного немає взагалі, адже якщо ти впродовж року все систематично вчив, то майже всі завдання тобі здаються легкими. Нічого надприроднього немає. Все реально і навіть просто. Я ходила на додаткові заняття. Якщо у тебе високі знання з предмету, то вони не потрібні в принципі. Але якщо середні і нижче, то краще піти”.

 

Максим МАСЛОВСЬКИЙ, студент Коломийського медичного коледжу ім. Івана Франка

Біологія – 191 бал

“Мої очікування не виправдалися. На найскладніші питання відповів, на елементарних помилявся. Результати моїх ЗНО – це заслуга репетиторів, вчителів і мами, оскільки вона викладач української мови та літератури. Загалом біологія для мене була не дуже складна, тому що я систематично готувався і вчив увесь матеріал, який давали на домашнє завдання”.

 

Володимир МИХАЙЛЮК, випускник Коломийського НВК №9 “Школа природничо-математичний ліцей”

Математика – 192 бали

Українська мова – 193 бали

“Було хвилювання. Найважче йти на перше тестування. А потім легше, і на третє уже зовсім не хвилюєшся. Ходив до репетитора тільки з фізики. До мови і математики готувався сам. Фізика для мене була найважчою”.

Учні, які здавали історію України, скаржаться, що тестування з цього предмету було доволі важким. Стосовно англійської мови, то найскладнішим виявилось аудіювання, запис якого був неякісним і з незрозумілим акцентом.

Наш матеріал – це тільки маленька частинка загального враження від ЗНО у Коломиї. Але і з нього можна зробити висновок, що нашими школярами можна пишатися. Також варто відмітити, що не обов’язково ходити до всіх можливих репетиторів (що значно позачається на сімейному бюджеті) для того, щоб здати ЗНО на високому рівні, доказом цього є учні, які готувалися самостійно.

Інна ЯКУБ’ЯК

Читайте також: Молода сила рідного міста: 9 історій активістів, які роблять Коломию кращою