“Різні ментальності”. Користувачі соцмереж про занепад історичної спадщини України

Соцкористувач мережі  Facebook Назар Приходько оприлюднив допис, який стосується трагедії з пожежею Собору Паризької Богоматері.

Він прирівняв ставлення французької влади до культурної спадщини своєї країни і відношення українських можновладців до пам’яток культурної спадщини України, яка могла б стати світовою спадщиною ЮНЕСКО, пише Дзеркало медіа.

“Я розумію Українців, які співчувають трагедії з Нотр Дамом, що сталася у Франції 15.04.2019. Нотр Дам – світова спадщина, дійсно – невимовна краса, шедевр світової архітектури… Сам вчора в якийсь момент заплакав… Втім, найбагатші родини Франції, Піно та Арно – ВЖЕ виділили 300 мільйонів євро на реконструцію цього дива… Макрон на місці трагедії пообіцяв – все буде добре.

А перед вами – підбірка Українських замків… Подивіться, в якому вони жалюгідному стані… А що там найбагатші родини України: Ахмєтови, Коломойські, Боголюбови, Пінчуки, Фірташі, Порошенки, Жеваго, Косюки, Вадатурські, Гереги… ХОЧ ГРИВНЮ ДАЛИ на їх відбудову чи реконструцію?

От і вся ментальна різниця між нами і Французами… Ба більше! Міністр культури України Нищук пропонує допомогу ФРАНЦІЇ… Здуріти можна, Женя… Сюди подивись! Наша культурна спадщина, яка б могла стати світовою спадщиною ЮНЕСКО, приносити колосальний дохід від туризму – гине на очах, а ти хочеш допомогти Франції? Мда… Державницька позиція… Слів нема..”, – написав Назар Приходько.

Нагадаємо: У мережі з’явилися перші фото з Собору Паризької Богоматері після пожежі