“Проблема в українцях, яким байдуже, до якої церкви ходити”, — журналіст Вахтанг Кіпіані

Понад 11 тисяч парафій УПЦ (МП) по всій Україні – на Волині, Поділлі, Києві, Полтавщині тощо – найкращий аргумент для патріарха Кирила вважати Україну своєю канонічною територією.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав журналіст Вахтанг Кіпіані, коментуючи висловлювання щодо підписаної в Гавані Декларації Папою Франциском та главою УПЦМП, пише Zik.

“Прохання до тих, хто сильно обурюється Москвою, яка називає Україну своєю канонічною територією, пам’ятати, що понад 11 тисяч парафій УПЦ (МП) по всій Україні – на Волині, Поділлі, Києві, Полтавщині тощо, – найкращий аргумент для патріарха Кирила так вважати. Кільканадцять переходів з-під Москви до УПЦ КП за час війни – це сльози, проблема залишається. І вона в тих українцях, яким все одно, куди ходити і членами якої церкви бути”, – написав журналіст.

Він зазначив, що верески про “зрадливу” ватиканську політику, Москву тощо – це від невігластва. “Все це було не раз і буде, очевидно, ще. Втім, Божий промисел полягає в існуванні дива під назвою Українська греко-католицька церква. І цього нікому – ні папам, ні патріархам – не відняти. Церква вистояла після сталінського псевдособору, пройшла через табори, еміграцію, підпілля, спротив “церкви-сестри” під час відродження у кінці 1980-х. Отже, українська церква була, є і буде. Істерики відставити!”, – додав Кіпіані.