Додому Новини Суспільство Прикарпаття лідирує за кількістю хворих на кір

Прикарпаття лідирує за кількістю хворих на кір

0
Поділитися
Фото ілюстративне

Протягом останніх кількох тижнів на Франківщині активно росла кількість хворих на кір. Він вже поширився на 15 областей України.

На даний час Прикарпаття посідає перше місце в Україні за кількістю інфікованих. Ці спалахи виникли через низький рівень вакцинації у країні. Друге місце посідає Одеська область, інформує Gazeta.ua, з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я.

В країні зареєстровані 735 випадків захворювання на кір, 392 з них – в Івано-Франківській області, 267 – Одеській. 536 хворих – чоловіки.

Також фіксують випадки в Тернопільській області, Дніпропетровській, Вінницькій, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, Київській, Хмельницькій, Кіровоградській, Донецькій, Житомирській і Черкаській областях.

У групі ризику – діти 4–9 років і дорослі від 30 до 50 років. Хвороба супроводжується болем у м’язах, високою температурою, червоним висипом на шкірі.

Інфекція може давати симптоми, подібні до застуди чи грипу. Проте від кору в роті з’являються плями, подібні на манну крупу. За кілька днів — висипи на тілі. Очі сльозяться, світло спричиняє подразнення. Бувають галюцинації. Складно дихати, їсти й пити. Три-чотири дні людина може не знати, що хвора.

Епідемія кору виникає раз на п’ять років. Ця вірусна інфекція розповсюджується блискавично, бо передається повітряно-крапельним шляхом. Останній спалах кору був п’ять років тому – після футбольного чемпіонату Євро-2012. Раніше їх фіксували 2001-го та 2006-го.

“Лікування кору таке ж, як і грипу. ­Серед небезпечних ускладнень енцефаліт — запалення мозкових оболонок. Він призводить до ­інвалідності. Також можуть виникати проблеми з серцем, нирками, нервовою системою. Іноді спричиняє сліпоту. Найкращий спосіб запобігти кору — щеплення. Дітям його роблять двічі: у рік і в 6 років. Лише вакцинація зменшує кількість ускладнень і летальних випадків”, – говорить Федір Лапій, 44 роки, головний дитячий імунолог Києва.

Читайте також: Медики застерігають прикарпатців щодо підвищення захворюваності на кір