Прикарпаття лідирує за кількістю хворих на кір

Протягом останніх кількох тижнів на Франківщині активно росла кількість хворих на кір. Він вже поширився на 15 областей України.

На даний час Прикарпаття посідає перше місце в Україні за кількістю інфікованих. Ці спалахи виникли через низький рівень вакцинації у країні. Друге місце посідає Одеська область, інформує Gazeta.ua, з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я.

В країні зареєстровані 735 випадків захворювання на кір, 392 з них – в Івано-Франківській області, 267 – Одеській. 536 хворих – чоловіки.

Також фіксують випадки в Тернопільській області, Дніпропетровській, Вінницькій, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, Київській, Хмельницькій, Кіровоградській, Донецькій, Житомирській і Черкаській областях.

У групі ризику – діти 4–9 років і дорослі від 30 до 50 років. Хвороба супроводжується болем у м’язах, високою температурою, червоним висипом на шкірі.

Інфекція може давати симптоми, подібні до застуди чи грипу. Проте від кору в роті з’являються плями, подібні на манну крупу. За кілька днів — висипи на тілі. Очі сльозяться, світло спричиняє подразнення. Бувають галюцинації. Складно дихати, їсти й пити. Три-чотири дні людина може не знати, що хвора.

Епідемія кору виникає раз на п’ять років. Ця вірусна інфекція розповсюджується блискавично, бо передається повітряно-крапельним шляхом. Останній спалах кору був п’ять років тому – після футбольного чемпіонату Євро-2012. Раніше їх фіксували 2001-го та 2006-го.

“Лікування кору таке ж, як і грипу. ­Серед небезпечних ускладнень енцефаліт — запалення мозкових оболонок. Він призводить до ­інвалідності. Також можуть виникати проблеми з серцем, нирками, нервовою системою. Іноді спричиняє сліпоту. Найкращий спосіб запобігти кору — щеплення. Дітям його роблять двічі: у рік і в 6 років. Лише вакцинація зменшує кількість ускладнень і летальних випадків”, – говорить Федір Лапій, 44 роки, головний дитячий імунолог Києва.

Читайте також: Медики застерігають прикарпатців щодо підвищення захворюваності на кір