Повернення Героїв. Коломия зустріла з війни військових 10 бригади. ФОТОРЕПОРТАЖ

10 окрема гірсько-штурмова бригада, яка дислокується у Коломиї, повернулася на базу після дев’яти місяців перебування в зоні бойових дій на Луганщині.

З цієї нагоди сьогодні на площі біля ратуші відбулися урочистості. По периметру площі вишикувалися бійці бригади. З самого їхнього вигляду видно, що хлопці повернулися з територій, охоплених війною – бойова засмага, уніформа пахне димом, на обличчях – довготривала втома. І радість, що живі. На жаль, за час участі бригади у військових конфліктах на Донбасі бригада понесла втрати, – 19 захисників України з її складу загинули.

Привітав вояків з успішним виконанням бойових завдань начальник оперативного командування “Захід” генерал-майор Олександр Павлюк, відзначивши, що 10-та бригада – “колектив, який примусив ворогів боятися”. Хвилиною мовчання пом’янули загиблих побратимів.

Командир бригади Герой України підполковник Василь Зубанич подякував коломиянам і владі міста за підтримку, а своїм воїнам – за повернення захоплених ворогом територій під український прапор. Самому ж командирові вручено орден “Батьківщина, Мужність, Честь”.

Духовенство відслужило молебень за українське військо, яке стримує московську агресію на Донбасі. Владика Василій Івасюк подарував бригаді старовинну ікону Покрови Богородиці – як оберіг і розраду в складних обставинах війни і миру.

З поверненням додому бійців привітали керівники міста й району. А всі присутні на урочистостях могли оглянути бойову броньовану техніку бригади, яка мирно стояла біля ратуші як запорука міцної обороноздатності.