Півмільйона українців вже обрали своїх лікарів

Станом на 13 квітня вже 500 тисяч українців обрали своїх сімейних лікарів. За кількістю підписаних декларацій лідирує Київ.

Усі медичні заклади первинної ланки повинні мати комп’ютер, Інтернет, принтер і папір. Це базові речі, без яких лікарі не зможуть підписати декларації зі своїми пацієнтами. І це є відповідальність місцевої влади, щоби все необхідне було у кожному медичному закладі,
– прокоментувала ситуацію із вибором лікаря в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає 24 канал.

Наразі кампанія із вибором лікаря працює у всіх областях України, а обрати свого лікаря можна вже у майже 6 тисячах місць надання первинної допомоги. В електронній системі зареєстровані понад 16 тисяч лікарів.

медреформа Супрун МОЗ декларація
Найбільш активно підписують декларації з лікарями люди старші 65 років

Окрім цього, за кількістю підписаних декларацій лідирує Київ (76 тисяч підписаних копій). На другому місці Донецька область – майже 64 тисячі. Третя – Харківська (46 696), четверта – Вінницька (43 8557) і на п’ятому місці – Полтавська область (38 042).

медреформа МОЗ Супрун декларація
Найбільше підписаних декларацій із лікарями у Києві

Нагадаємо, 2 квітня стартував перший етап медичної реформи – з вибору лікаря первинної медичної допомоги в рамках кампанії “Лікар для кожної сім’ї”. Згідно з новою реформою, зарплата медиків зросте, і залежатиме від кількості пацієнтів, з якими вони укладуть електронні угоди.

Читайте також: У МОЗ відповіли на важливі питання про підписання договору з сімейним лікарем