ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломияни вшанували пам'ять Тараса Шевченка. ФОТО

206-у річницю від дня народження і 159-у з дня смерті українського пророка Тараса Шевченка урочисто відзначили у Коломиї на площі Відродження.


Біля пам’ятника поета правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій Івасюк та Преосвященний владика Коломийський і Косівський УЦУ Юліан Гатала спільно з духовенством відслужили поминальну панахиду, повідомляє пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.Після спільної молитви голова коломийської “Просвіти” Василь Глаголюк подякував усім, хто прийшов пошанувати велич Тараса Шевченка.


Продовжився захід урочистою академією "Поклін тобі, Тарасе, великий сину України" в міському палаці культури "Народний дім".


Зі сцени до присутніх звернувся владика Василій, який наголосив на образі рідної України в творах Шевченка, про яку поет писав з болем і любов‘ю.


"Ім’я Тараса Шевченка увібрало в себе живу душу нашого народу і стало часткою його життя. Його поезія понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою України, силою духа нації і народною мудрістю. Він цілком справедливо посідає перше місце серед великих українців і залишається духовним батьком нашого народу. Автор безсмертного "Кобзаря" все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення", — сказав єпископ.


Учасники святкової програми співали й декламували вірші великого сина України, що вічно живі в серці його народу.


Завершився захід зі вшанування пам'яті спільним виконанням "Заповіту".До теми: На карильйоні в Коломиї лунає "Реве та стогне Дніпр широкий" Тараса Шевченка.