У 6-му класі Підгайчиківського ліцею – відкритий урок з біології. Особливий він тим, що тепер діти, окрім підручника, працюють зі справжніми мікроскопами та спостерігають наочність на новій мультимедійній дошці.
- Уроки стали набагато кращими, цікавішими, - розповідає вчителька біології Руслана Рибчук. - Я дуже задоволена. Не можна уявити сучасну школу без комп’ютерної техніки. Окрім мультимедійної дошки, ми отримали 5 мікроскопів для дітей та один учительський, моделі вуха та зуба, скелет, мікропрепарати "Загальна біологія", "Зоологія", "Ботаніка" та "Людина". Це дає можливість урізноманітнювати роботу на уроці, зацікавлює учнів.
Діти захоплено слухають вчительку та старанно виконують кожне завдання:
- Урок дуже сподобався. Мені й раніше було цікаво, а тепер - ще цікавіше, - ділиться враженнями шестикласниця Тетяна.
Кабінет біології – другий осучаснений кабінет у ліцеї. Ще одна мультимедійна дошка знаходиться в кабінеті історії:
- Першу мультимедійну дошку нам подарували меценати. Дуже добре, що в пріоритеті – якість освіти. Діти прагнуть таких практичних уроків, адже вони дають набагато більше знань. У майбутньому хотілося б обладнати ще кабінети фізики та хімії, - каже директорка ліцею Світлана Михайлюк.
Вартість обладнання біологічного кабінету - понад 150 тисяч гривень. Кошти виділили з районного бюджету:
- За роки незалежності вперше в Коломийському районі вживаються заходи для зміцнення й матеріально-технічної, й навчальної бази для наших шкіл, - розповідає голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков. - Зекономивши кошти по освітній субвенції, ми вирішили вкласти їх у навчальне посібництво, щоб була можливість показувати дітям на практиці, як відбувається той чи інший процес і щоб вони безпосередньо могли доторкнутися і тим самим пізнавати цей світ. Сподіваюся, що тепер щороку відбуватимуться подібні зміни в освіті Коломийського району.
Такий же кабінет відкрили й у Ліснохлібичинському ліцеї. Ще один придбають для Гвіздецького ліцею.
- Парадигма освіти змінюється. Ми переходимо від знаннєвої освіти до освіти компетентностей, - каже начальниця управління освіти Коломийської РДА Галина Микитюк. - Діти дослідницьким методом здобувають, вивчають та аналізують усе, що з часом знадобиться їм для майбутньої професії. Ну й, звичайно, ми навчаємо вчителів користуватися цим обладнанням, щоб вони могли якісно передавати свій досвід дітям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Оскар-2019»: найкращі Вчителі та учні ліцею №9 отримали призи від БФ «Покуття».
На нинішній день вдалося обладнати кабінети хімії та біології Гвіздецького ліцею, кабінет фізики Спаського ліцею, кабінети хімії Ковалівського ліцею та Старогвіздецької й Грабецької гімназій, а також кабінети біології Загайпільської гімназії, Ліснохлібичинського та Підгайчиківського ліцеїв. Серед найближчих планів - придбати кабінети хімії для Торговицького та Корницького ліцеїв.
Автор: Юлія МАРЦІНОВСЬКА
Фото: Андрій КАНЯ
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024