ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Затоплені будинки, зруйновані мости, розмиті дороги: Прикарпаття потерпає від великої води. ВІДЕО

13 червня   з 17 до 19 години на території Косівського, Долинського, Верховинського та Снятинського районів спостерігались грози, сильний дощ, місцями град.

Внаслідок чого спостерігався підйом рівня води в місцевих потічках, що призвело до підтоплення дворів, житлових будівель громадян та сільськогосподарських угідь в 16 населених пунктах, 4 адміністративних районів області, повідомляє Управління ЦЗ населення ОДА.

 Косівський р-н - 9 (с. Тюдів, Розтоки, Снідавка, Вербовець, Смодна, Рожнів, Кобаки, Рибне, Хімчин);

Косівщина. Відео: Natalya Yaremchuk

Долинський р-н - 2 (с. Новошин, с. Пшеничники) ;

Верховинський р-н - 4 ( 3 НП Білоберізької ОТГ, с. Верхній Ясенів);

Снятинський р-н- 1 ( с. Устя).

 знищено 0.45 км, пошкоджено 4.5 км дорожнього покриття, ускладнено або відсутній проїзд по 6 автодорогах місцевого значення до населених пунктів району, підмито та пошкоджено автодоріг комунальної власності місцеві дороги до 58,8 км, зруйновано або пошкоджено 5 мостів комунальної власності, зруйновано 40 м  підпірної стінки правого берега р. Рибниця з монолітного бетону та відбувся розмив правого берега р. Рибниця (сільської автодороги) довжиною приблизно 60 м, зруйновано берегоукріплення р. Черемош протяжністю 200 метрів, що несе загрозу розмивання скотомогильника та 100 метрів повністю біля с. Рибне, підтоплено будівлю школи-ліцей, 102 житлових будинків, 350 дворогосподарств, 7 об'єктів, на площі 1,9 га, 3 присадибних ділянок на площі 0.4 га., 610 с/г угідь на загальній площі понад 800 га, а саме:

Косівський район:

- с. Тюдів - підтоплено 2 господарства (з них 1 житловий будинок);

- с. Розтоки - підтоплено приблизно 38 господарств (з них 32 житлових будинків), підтоплено будівлю Розтоківської школи-ліцею;

Розтоки. Відео: Andriy Shustik

- пошкоджено приблизно 2 км дорожнього покриття Розтоки-Барвінків;

- с. Снідавка - пошкоджено автомобільний переїзд на присілок Межиріки;

- с. Вербовець - зруйновано 3 водоперепускні труби (автомобільні переїзди) та 2.4 км покриття сільських автодоріг;

- с. Смодна - зруйновано 40 м. підпірної стінки правого берега р. Рибниця з монолітного бетону та відбувся розмив правого берега р. Рибниця (сільської автодороги) по довжині біля 60 м.

            - с. Рожнів - підтоплено 65 житлових будинків, 320 господарських будівель, 610 с/г угідь на загальній площі понад 800 га.

            - с. Кобаки - зруйновано берегоукріплення р. Черемош протяжністю 200 метрів, що несе загрозу розмивання скотомогильника,

            - с. Рибне - повністю зруйновано берегоукріплення р. Черемош протяжністю 100 метрів,

            - с. Хімчин - пошкоджено до 25.5 км дорожнього покриття місцевих комунальних доріг, а також пошкоджено приблизно 3 км дорожнього покриття дороги Косів – Рожнів через с. Хімчин.

Долинський район:

- с. Новошин - підтоплено 1 житловий будинок та 5 дворогосподарств.

- с. Пшеничники - розмито місцеву дорогу на загальній відстані 0,2 км.

Верховинський район:

 - на автодорозі Барвінків – Розтоки знищено 0.45 км, пошкоджено 1.5 км дорожного покриття,

            - пошкоджено 28 км автодоріг комунальної власності,

            - пошкоджено 2 мости комунальної власності,

            - пошкоджено 6 труб для пропуску води,

            - пошкоджено 2 житлових будинки (1 – с. Хороцеве, 1 – с. Устеріки),

            - підтоплено 13 дворогосподарств, 7 об'єктів (вода самостійно зійшла),

            - розмито 2.5 км берегів-потоків.

На автодорозі місцевого значення Ільці - Буркут - внаслідок селевого потоку перекрито рух автотранспорту в с. Дземброня. Відсутнє сполучення з населеними пунктами Зелене, Шибене, Буркут. В с. Красник замулені водовідвідні кювети протяжністю 2 км. В с. Топільче замулено дорожнє покриття - 0,5 км;

- на автодорозі місцевого значення Красноїлля - Перехресне - розмито дорожнє покриття, відсутній проїзд,

- на автодорозі місцевого значення Довгополе-Кохан - зруйновано 3 мостові переходи, 0,7 км дорожнього полотна, відсутній проїзд повністю,

- на автодорозі місцевого значення Ростоки-Барвінків - с. Хороцево пошкоджено водопропускну трубу, с. Білоберізка замулено міст,

- на автодорозі місцевого значення Устеріки - Пробійнівка - с. Пробійнівка пошкоджено міст, підмито мостові опори, проїзд ускладнений,

- на автодорозі місцевого значення Гринява - Грамотне - с. Грамотне зруйновано 2 мости,

- с. Верхній Ясенів - підтоплено 1 житловий будинок, 4 дворогосподарства, 3 присадибні ділянки, на площі 0,4 га.

Снятинський район:

- с. Устя - підтоплено 1 дворогосподарство.

-   внаслідок сильних опадів, які спостерігались ввечері 13 та протягом ночі 14 червня піднявся рівень води в р. Рибниця, що призвело до підтоплення 10 дворогосподарств та 2 житлових будинків в с. Новоселиця Снятинського р-ну.

В с. Джурів Снятинського р-ну річкою Рибниця підтоплено частину під’їзної дороги (протяжністю 10 м) місцевого значення до тимчасового автомобільного моста.

Транспортне сполучення з с. Новоселиця та с. Джурів Снятинського р-ну можливе об’їзними шляхами.

Станом на 10.00 14.06.2020 р. опадів в даній місцевості не спостерігається, рівень води в р. Рибниця поступово спадає, вода самостійно сходить з підтоплених дворогосподарств.

 

Дорога на Рудники 14 червня (Снятинщина). Відео: Коля Вакалюк

- 14.06.2020 р. о 13.46 в ОКЦ УДСНС в області поступила інформація про те, що 14.06.2020 р. близько 08.00 в с. Белелуя Снятинського р-ну стався зсув ґрунту (протяжністю 30 м), на проїзну частину дороги місцевого значення сполученням «Будилів – Красноставці». Транспортне сполучення не припинялось, можливий проїзд по одній смузі автодороги. Проінформовано органи місцевого самоврядування, відділ НС Снятинської РДА та ДП «Дороги Прикарпаття».

Рівень води спостерігався від 5 до 50 см, вода самостійно сходить з житлових будинків та дворогосподарств. По даному факту проінформовано органи місцевого самоврядування, для вжиття відповідних заходів. В районах працюють групи з числа представників органів влади для визначення обсягів негативних наслідків негоди. Від УДСНС залучались МОГ Косівського, Долинського, Рогатинського, Верховинського та Снятинського РВ УДСНС в області.