ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Замість гачів - штани-галіфе, замість запасок - плюшеві спідниці. У музеї Гуцульщини відкрилася унікальна виставка. ФОТО

Як одягалися мешканці передмістя Косова та довколишніх сіл у середині 20 століття? Про це розказує експозиція в музеї Гуцульщини та Покуття, яка щойно відкрилася.Зазначений період справді цікавий, бо переломний. Переломний, бо в усталений віками спосіб життя покутян знагла увірвалася радянська влада, принесла свою моду й звичаї.

Все це не могло не позначитися на етносі. Мода відбилася й на одежі мешканців Старого Косова, сіл Вербовець, Смодна, Черганівка.Чоловіки почали носити штани-галіфе (райтки) та кирзові чоботи, а вишиті сорочки - заправляти в штани, чого ніколи в давнину не робили; молодиці часто замість запасок стали одягати плюшеві спідниці.

Організаторка виставки, завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Вікторія Яремин розповіла про витоки задуму проекту.Все почалося з колекції старих світлин з домашніх фотоальбомів. (Ці світлини доповнюють експозицію одягу). Далі пішло колекціонування одягу - сардаків, кептарів, кожухів, сорочок і запасок.Унікальність виставки в її адаптації для людей з проблемами зору. Ці люди також приїхали на виставку.

Організатори планують повезти свою колекцію містами України.АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ