ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

За 10 років рівень депресії у молоді зріс на 60%: вчені звинувачують соцмережі

За останні 10 років рівень депресії серед підлітків і молодих людей збільшився на 60%.

Про це пише Time з посиланням на нове дослідження, опубліковане в Journal of Abnormal Psychology.

Із 2009 по 2017 рік кількість підлітків віком від 14 до 17 років, які переживали депресію, збільшилася на 60%, а від 18 до 21 − на 46%. А за даними 2017 року, кожен восьмий американець віком від 12 до 25 років переживав депресію. Також погіршилася статистика щодо суїцидів. Із 2008 до 2017 року подвоїлися випадки суїцидальних думок, планів та спроб серед молоді.

Результати дослідження засновані на даних опитування 600 тисяч молодих людей, проведеного Міністерством охорони здоров’я та соціальних служб США.

За словами професорки психології Університету Сан-Дієґо Джин Твендж, однією з головних причин такої тенденції може бути збільшення використання смартфонів, соцмереж, геймінг і перенасичення інформацією. Незважаючи на те, що дорослі також використовують це, на думку Твендж, технології більше впливають на соціальне життя молодих людей.

«Їхній вільний час кардинально змінився. Вони проводять менше часу з друзями, менше сплять і все більше сидять в соцмережах», − стверджує Джин Твендж.

Дослідники вже не вперше помічають зв’язок між активним використанням соцмереж і технологій загалом та погіршенням психічного здоров’я.

Проте не всі готові перекладати відповідальність лише на соцмережі.

«Звісно, у соцмережах є багато стресових факторів, але на підлітків впливають не тільки вони. Збільшення конкуренції під час вступу в коледжі і тиск батьків − також потенційні фактори стресу», − каже Лоуренс Стейнберг, професорк психології в університеті Темпл.

Усі дослідники погоджуються, що зараз американські підлітки та молодь переживають кризу психічного здоров’я.