ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

"З цим станом доріг мені балотуватися поки не можна". Ігор Слюзар - про що говорив з міністрами, чому пішов Коцюр, за що звільнили Жупанського та мільйони гривень на дороги

Політика велика і місцева, відносини із колишніми та теперішніми членами владної команди, приєднання сіл і, звичайно, вічна "комуналка" - теми, на які журналісти "Дзеркала медіа" поспілкувалися з міським головою Коломиї Ігорем Слюзаром.

- Нещодавно на Раду регіонального розвитку до Коломиї приїжджав президент та ряд міністрів. Чи вдалося вам поспілкуватися із Петром Порошенком та чи були розмови із членами уряду. Якщо так - про що ішлося, чи варто чекати на якісь нові проекти – інфраструктурні чи інвестиційні, які реалізовуватимуться у нашому місті?

- Найперше хочу сказати, що приємно було чути від Петра Порошенка гарні слова про Коломию. Сам захід вийшов презентабельний, і ми пишаємось, що змогли провести у Коломиї захід державного рівня. Що стосується розмови з президентом, то її не було. Та й для вирішення господарських проблем вона і не була необхідна.Крім глави держави, були і міністри – Геннадій Зубко, Володимир Омелян, Остап Семерак, Ігор Жданов та Ігор Насалик. От з ними розмови були. З трьома із вказаних урядовців ми вже працюємо над реалізацією у Коломиї деяких проектів. Зокрема, в галузі екології ми закінчуємо реконструкцію очисних споруд. На завершення цього проекту нам потрібно ще 29 мільйонів гривень.

Ще один екологічний проект – це Шевченківське озеро, а саме очистка, відновлення та будівництво водогону для поповнення води в озері. Загальна вартість цього проекту - 39 мільйонів. Тут вже збудована нова дамба, а зараз ми хочемо рухатися в бік Вербізького мосту і очистити стару дамбу. За місяць-півтора ми ці роботи закінчимо.

Відповідно тут вимальовується дуже гарна відпочинкова зона. Ми розробили новий проект, який передбачає як і впорядкування берегів озера, так і прокладку водогону від мосту для наповнення води. Також запланована очистка дна від намулу, якого на деяких ділянках більше метра. Надіємось, що цього року реалізацію проекту почнемо, адже місто дуже потребує нової відпочинкової зони.

З міністром молоді і спорту говорили про будівництво басейну. Зараз очікуємо 50 мільйонів гривень на реалізацію цього проекту.Читайте також: Водноспортивний комплекс у Коломиї розширюється: нові деталі про будівництво та фото проекту

З міністром інфраструктури ми говорили про дороги. Відомо, що Володимир Омелян є лобістом будівництва доріг державного значення, а ми спробували його заагітувати більшу частину коштів давати на місцеві дороги. Це важко, однак вже є погодження виділити 60 мільйонів гривень на реконструкцію вулиці Шкрібляка та Карпатську як частини державної дороги Р-24.

- Продовжуючи "президентську" тему, хочу запитати про вибори, які вже зовсім скоро. Цьогорічна виборча кампанія видалася бурхливою. Чи впливають загальнодержавні виборчі баталії на політичне життя міста та роботу міської влади?

- Хоча із 9-ти фракцій міської ради у 8-ми є свої кандидати на пост Президента, однак жодного разу не було проблем, пов’язаних із виборами. Конфліктів між партіями чи політиками на ґрунті передвиборної кампанії не було. На щастя, ніхто не намагався перенести вибори глави держави у міську раду.- Інколи місцева політика набагато цікавіша за державну. Власне про неї наступне запитання. Після останніх місцевих виборів у міській раді була утворена умовна широка коаліція, до якої увійшли майже усі фракції. Тоді усі говорили про безпрецедентну єдність політиків заради міста, про єдину та міцну команду. Однак до кінця каденції цю єдність зберегти не вдалося.

Пішов Сергій Коцюр, відправили Любомира Жупанського. Чому, на вашу думку, коломийський політикум не витримав випробування єдністю?

- Насправді ніякої коаліції ми не створювали, жодних договорів фракції не підписували. Це все досить умовно. Мені просто вдалося донести до депутатського корпусу, що немає чого ділити. І я, і всі, хто працював у минулій каденції, зрозуміли, що війна не приносить добра. Ми воювали – через це  депутати не виконали свої обіцянки на округах, я, як міський голова, не зробив запланованого, у нас на рахунках були гроші, які ми не використали. Тому одразу після виборів ми усі домовились, що працюємо разом. Хоча жодних документів ми не підписували і ніхто ніяких зобов’язань не мав. Однак нам вдавалося працювати командно.

Першим із команди випав Любомир Жупанський. На певному етапі він сказав, що вже все знає і почав робити цю роботу, яка йому за посадовими обов’язками не притаманна. Він втручався у роботу інших заступників та відділів, які не курував. Він перейшов межу, коли я був у відпустці чи у відрядженнї, він як виконувач обов’язків голови,  підписував важливі документи. Хоча був попереджений, що жодних самостійних рішень без узгодження він приймати не має права.

Крім цього метод спілкування Л. Жупанського для колективу міської ради був неприйнятним. Це стиль 90-их років із негативом та наїздом; це схоже на те, як на базарі колись вибивали гроші. Ось так він спілкувався із керівниками відділів, працівниками міської ради, людьми. Ми пробували це владнати, однак не вийшло. І настав момент, коли така поведінка викликала несприйняття в більшості - і депутатів, і працівників міської ради. Тоді одностайно його відправили у відставку. На місце Любомира Жупанського ми обрали іншого представника БПП – Олега Романюка, з яким працюємо без проблем.

Що стосується Сергія Коцюра, то з ним конфліктів не було. Я думаю, що він себе бачить в іншій роботі, а при тій інтенсивності роботи, що була у міській раді, чимось іншим займатися неможливо. Я завжди наголошував на тому, щоб працівники міської ради, які є членами тої чи іншої партії, не виходили у публічний простір міжпартійних дискусій. Ми маємо бути нейтральними, і це стосується усіх партій. Посадові особи не повинні рекламувати свою партію, це породжує конфлікти. Власне в цьому питанні Сергій Коцюр мене не почув, він завжди рекламував своїх партійних керівників.

Володимир Григорук, новий перший заступник, мене почув.

Однак я не думаю, що вони керуються своїми партійними інтересами при прийнятті рішень для виконавчої влади у Коломиї. Це між собою не пов’язане. Якщо якась партія хоче попіаритися – це їхнє право. Я завжди тільки за те, щоб хтось із депутатів лобіював виділення додаткових коштів для міста. Зараз, наприклад, із обласного бюджету ресурси нам приносять тільки "Самопоміч" та "Батьківщина", і за це я готовий обидві партії хвалити, адже нам зараз не вистачає ресурсів.- Тепер перейдімо до більш насущних питань. Розкажіть, які на сьогодні пріоритетні напрямки роботи міської ради?

- Ми виходимо із зими, тому, звичайно, на першому місці - дороги. Зрозуміло, що стан доріг нікого не задовольняє, в тім числі і нас. Нічого із капітальних ремонтів ми не могли робити, не помінявши комунікації. В центральній частині міста ми вже це закінчили, залишається ще дві магістральні вулиці, Довбуша і Петлюри, де зараз ведуться роботи по заміні водогону.

У цьому році в міському бюджеті закладено кошти на роботи на вулиці Шевченка, Стефаника, а вулиці Чорновола, Театральну, Валову претендуємо на кошти із державного бюджету. В цьому нам допомагає Андрій Іванчук, він нам відкриває усі двері, які тільки можливо.  Загалом, якщо підраховувати загальну суму, яку ми запланували на ремонт доріг – це 37 мільйонів із міського бюджету, а також ми подали заявку на суму 150 мільйонів для виділення із державного бюджету. Зокрема, попередні домовленості є щодо виділення майже 8 мільйонів із фонду регіонального розвитку на роботи на вулиці Шкрумеляка.

Також ми подали запит на 24 мільйони для робіт на вулиці Чорновола, Театральній та вулиці Валовій. На засіданні Кабміну вже прийняли рішення про перші 2,5 мільйона, і цього тижня ми мали б вже їх мати. Ще нам погодили 3,1 мільйона інфраструктурної субвенції для об’єднаних громад. Однак ці кошти підуть на ремонт доріг у приєднаних селах.

Ще минулого року ми виготовили проект реконструкції площі Шевченка та площі Відродження. Ми провели громадські слухання, де коломияни одностайно висловилися за те, щоб тут зробити повністю пішохідну зону. Відповідно ми зараз готуємо новий проект по організації дорожнього руху.

- Створення пішохідної зони у центрі тягне за собою запитання про місця для паркування. Для міста  це сьогодні дуже актуальне питання, адже кількість транспорту постійно збільшується...

- Ми запропонували для інвесторів дві земельні ділянки – на вулиці Оренштайна, це сад біля туберкульозного диспансеру площею 25 сотих. Друга ділянка - на території колишнього військового містечка на вулиці Шухевича. Там стоїть незаконна заправка, однак це міська земля. Для того, щоб заохотити інвестора, ми навіть прийняли рішення, яким встановили доволі високу ціну на паркування у центральній частині міста. Однак поки що жодного інвестора немає.

Дуже велику кількість паркомісць забере новий торговий комплекс, що будується на місці заводу "Прут". Там будуть величезні паркінги, і ми пропонуємо інвесторам встановити плату за них і завдяки їм ми заберемо велику частину автомобілів із центру.

- У місті зараз тривають ремонтні роботи, зокрема розрито та перекрито багато вулиць. Значній частині мешканців Коломиї це приносить дискомфорт. Можете сказати доки це триватиме?

- Я скажу, що іншого шляху у нас не було. Ми з великими труднощами знайшли гроші, а це 80 мільйонів. Звичайно, цього всього можна було не робити, а спрямувати кошти на дороги. Це було би видно і на цьому можна було б заробляти собі рейтинг. Однак це не по-господарськи. Ми мусіли переоснастити водопровідні мережі. Мешканці цих робіт не бачать, однак саме із води починається якість життя та здоров’я. І ми вклали велику кількість грошей в систему очистки нашої води. Цю технологію ми встановили перші в Україні, і вона коштувала один мільйон доларів. Ми ризикнули і дуже задоволені результатом. Ця вода, яку ми маємо у Коломиї, вона є питтєвою.Іншою великою проблемою було те, що 70% води, яку ми качали у місто, йшло у землю. Окрім того, що ми витрачали зайву енергію та на ремонти всіх інших комунікацій. Коли ми розкопали водопровід у центрі, вода ішла по сформованому глиняному шарі, самої труби вже не було.

- Чи може місто запропонувати рівноцінну заміну, альтернативу людям, які їдуть працювати за кордон?

- Рівноцінної заміни немає. Основний споживач робочої сили у Коломиї – це приватні підприємці, які сьогодні ще не готові платити заробітну плату, яка склала б конкуренцію заробіткам за кордоном. Через це маємо дефіцит робочих рук у нашому місті, хоча у Коломиї 9% безробітних.- Нещодавно коломийська поліція відкрила кримінальне провадження за результатами журналістського розслідування про те, як управління освіти без конкурсу віддало котельні кількох шкіл невідомій фірмі, близькій до колишніх комуністів та регіоналів. Можете це прокоментувати?

- Тут дійсно є проблема. Однак чи ця проблема криється в корупції чи в халатності посадових осіб – директорів навчальних закладів чи керівника управління освіти. Ми зараз самі розбираємось. Ми вкладаємо кошти в енергоефективні заходи. Це має виливатися в економії теплоносія. Журналісти показали, що в школі №1 три роки не змінюється об’єм споживання. Навіть співставляючи температурні режими, ми розуміємо, що так бути не повинно. Журналіст припускає, що тут присутня корупція, тобто "від душі" відкривають вікна і ніхто не хоче прикрутити вентель, коли це потрібно і зекономити. У відповідь управління освіти вже визнає, що це халатність. Ми проведемо розслідування, відповідні люди будуть покарані, поліція із свого боку буде шукати, чи немає у цій справі корупційної складової.

- Гострою для нашого міста є проблема сміття та його вивіз. Чи не щодня доводиться чути незадоволення від коломиян, скарги. Як можна вирішити цю проблему?

- Згідно із законом, послугу по вивозу сміття ми повинні виставляти на конкурс. Його у нашому місті виграла фірма "АVЕ". Нашому комунальному підприємству "Житлоінфоцентр", яке займалося цим раніше, ми навіть заборонили брати участь у конкурсі. Рівень недовіри до нього був дуже великий. І от уявіть в один день одна фірма пішла, а інша прийшла. Крім цього раніше люди платили квартплату, куди вже входив вивіз сміття. Тепер кожен будинок окремо платить за цю послугу. Відповідно місця, майданчики для сміття кожен будинок почав облаштовувати по-новому. Ця колотнеча закінчилась тільки перед новим роком. Майже півтора місяця це була війна, переговори, збори громадян тощо. На сьогодні вже сформована нова мережа сміттєвих майданчиків і конфлікти всі закриті. Останні місяці у цьому плані вже спокійні.- Ми почали із політики і політикою завершуємо. Зараз усі зайняті виборами президента, потім будуть парламентські перегони. Та не слід забувати і про місцеві вибори, які відбудуться наступного року. Із виборчої перспективи це не так і далеко. Ви закінчуєте другу свою каденцію міського голови, плануєте іти на третю?

- Питання цікаве (сміється). До виборів ще півтора року, і я ще про це не думаю. Та й з тим станом доріг мені балотуватися не можна. Хоча, без сумніву, мені робота міського голови подобається. Їй я присвятив вже дев’ять років життя і зупинитися, напевно, буде важко, буде важко переключитися. Хоча робота важка, якій потрібно повністю віддати себе. Попри те, що розповідають про нечувані привілеї, але це не так.

АВТОР: Віктор ФІТЬО

Фото: Андрій КАНЯ

Скоро на сайті з'явиться відеоверсія інтерв'ю з очільником Коломиї - стежте за нашими новинами.