ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

З січня прикарпатцям потрібно переукласти договори з постачальниками електроенергії

З 1 січня 2019 року "Прикарпатенерготрейд" буде продавати електроенергію жителям Івано-Франківської області, а  "Прикарпаттяобленерго" залишить за собою лише функцію розподілу.

Енергетики розповіли, як укласти договори з компаніями, інформує "ПАТ Прикарпаттяобленерго", пише Дзеркало медіа.

З початку 2019 року в Україні стартує перший етап реформи ринку електроенергії і уже 1 січня послуги споживачам надаватимуть дві окремі компанії – оператор розподільних систем і постачальник.

На Іванофранківщині "Прикарпаттяобленерго" надалі обслуговуватиме електрообладнання. Постачати електроенергію побутовим та малим не побутовим споживачам, а також надсилати рахунки буде ТОВ "Прикарпатенерготрейд".

Для переходу на нову систему, прикарпатцям необхідно переукласти договори з обома компаніями: про надання послуг з розподілу з АТ "Прикарпаттяобленерго" і про постачання електричної енергії з ТОВ "Прикарпатенерготрейд".

Щоб реорганізація ринку електроенергії пройшла для мешканців області якомога непомітніше, для побутових клієнтів процедура переукладення договорів буде спрощеною. Для перепідписання договорів їм  достатньо продовжувати користуватися послугами і оплачувати рахунки. У цьому випадку приєднається до послуг компанії-постачальника та розподільчої компанії відбудеться автоматично.

Отже, щоб офіційно оформити взаємини з обома компаніями, побутовим клієнтам достатньо виконати одну із трьох умов:

надалі споживати електроенергію, про що свідчитимуть показники лічильника електроенергії.
оплатити електроенергію за рахунком, який споживачам доставлять з нового року.
підписати заяви-приєднання, які контролери та поштарі доставлять у кожен дім, і повернути їх за адресами компаній чи у Центри обслуговування клієнтів.
Що стосується малих непобутових споживачів, то для них процедура укладення договорів трохи відрізняється. Такі клієнти протягом грудня отримуватимуть заяви-приєднання до Договорів обох компаній у Центрах обслуговування клієнтів разом із рахунками або через сервіс "Персональний кабінет".
Для споживачів, які не відповідають критеріям "малий непобутовий споживач", заяву-приєднання до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії буде надіслано рекомендованим листом через відділення поштового зв’язку в першій декаді грудня 2018 року. Її треба буде підписати та повернути в АТ "Прикарпаттяобленерго". Також таким споживачам потрібно буде обрати постачальника за вільними цінами та укласти з ним договір на постачання електричної енергії. Для укладення договору про постачання електричної енергії з новим електропостачальником, обленерго надсилатиме споживачам паспорт(и) точок розподілу разом із заявою-приєднання рекомендованим листом через відділення поштового зв’язку.
В усьому іншому, поділ компанії ніяк не торкнеться клієнтів: старі реквізити автоматично заміняться на нові в усіх способах оплати рахунків та на самих рахунках, Центри обслуговування клієнтів і далі прийматимуть відвідувачів за звичними адресами.