ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

З рахунку франківського реабілітаційного центру наркозалежних хакери викрали майже 40 тис. грн

У середу, 3 липня з рахунку благодійного фонду "Реабілітаційний центр наркозалежних Захід Шанс" невідомі вкрали майже 40 тисяч гривень.


Ці кошти мали піти на зарплату працівникам та оплату оренди приміщення, пише Бліц-інфо.


Керівник фонду Олександр Гринь розповів, що у середу близько обіду, коли бухгалтерка готувала звіт у неї почав виснути комп’ютер. Спочатку на це не звернули уваги, бо сам офіс фонду знаходиться в підвальному приміщенні, де постійно сирість. А вже під кінець робочого дня до бухгалтера зателефонували з банку, мовляв, чому вона проводить грошові перекази без сплати податків.


Загалом з рахунку організації зникло 36 500 гривень. Ще 19 тисяч хакери просто не встигли вивести.


Пізніше стало відомо, що гроші почали зникати саме в той момент, коли трапились перебої в роботі комп’ютера."Добре, що зараз кінець півріччя, і на рахунку були фактично тільки залишки. Це кошти міжнародних донорів, які дають їх нам на профілактику ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Ми наразі в таких умовах, що не маємо чим навіть заплатити зарплату 9 працівникам. Наша робота зараз під загрозою", – зазначає Гринь.Наразі бухгалтер написала заяву в поліцію та службу безпеки банку, а у фонді чекають результатів."Нам треба вкрадену суму якось повернути на рахунок. Добре б було, якби люди скинулись хоча б по гривні, аби можна було закрити борги. Можемо навіть скриньку в приймальні фонду для цього поставити", – зауважує керівник.Окрім того соцпрацівники планують звертатись до народних депутатів, аби вони при можливості допомогли їм.