ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

З початку виборчої кампанії до поліції Івано-Франківщини надійшло майже пів сотні повідомлень про можливі порушення

В Україні 5 вересня офіційно розпочалася виборча кампанія місцевих виборів. За цей період станом на 23 вересня до поліції Івано-Франківщини надійшло 48 повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого законодавства. Поліцейські Прикарпаття у своїй діяльності дотримуються політичної нейтральності та готові забезпечити безпеку громадян під час виборчого процесу, а також прозорі й чесні вибори.
 
Із загальної кількості повідомлень щодо ймовірного порушення виборчого законодавства 32 стосувалися порушень порядку ведення агітації, а 16 – це події, що відбулися під час виборчого процесу, але не пов’язані з ним безпосередньо. Правоохоронці за даними фактами здійснюють перевірки. Кожному правопорушенню буде надана відповідна правова кваліфікація, повідомляє обласна поліція.
 
Наразі косівськими поліцейськими складено два протоколи про вчинення адміністративних правопорушень за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.
 
До ЄРДР за вказаний період не внесено відомостей щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з виборами.
 
Додамо, що поліцейські Івано-Франківщини проводять спільні зустрічі та наради з представниками громадянської мережі ОПОРА щодо взаємодії під час виборчої кампанії та безпосередньо голосування на місцевих виборах.
 
Нагадаємо, що з 5 вересня, Ситуаційний центр ГУНП в Івано-Франківській області переведений у позаплановий режим роботи і цілодобово готовий приймати повідомлення та аналізувати інформацію про можливі порушення під час виборчого процесу.
 
Поліцейські закликають усіх учасників місцевих виборів діяти в рамках виборчого законодавства і пам’ятати, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. У разі виявлення порушення — негайно повідомляйте до поліції на спецлінію «102». Також слід пам’ятати, що ці вибори проходять в умовах пандемії COVID-19 та карантину, тому наголошуємо кандидатам та їх передвиборчим штабам брати до уваги особливі умови проведення масових заходів і не ризикувати здоров’ям виборців.
 Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.