ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

З 24 січня Івано-Франківська область - у "червоній" зоні епіднебезпеки


Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 24 січня 2022 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Івано-Франківської області, повідомив міністр КМУ Олег Немчінов.

Наразі в Івано-Франківській області перевищені показники більшості індикаторів, за якими визначається рівень епідемічної небезпеки. Зокрема, йдеться про коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень та динаміку госпіталізацій, інформує пресслужба МОЗ.


Червоний рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіоні. 


Так, забороняється:   • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,

  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,

  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл,

  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,

  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,

  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.


У МОЗ наголошують: вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат або чинний негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР або тест на антиген), або сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби. 


Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. 


Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні. 


Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, що відповідають вказаному рівню.


Також МОЗ нагадує, що для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті потрібно використовувати один із вказаних вище COVID-документів. Водночас дозволяється використання “жовтого” COVID-сертифіката або довідки про отримання однієї дози вакцини. 
 До теми: У Коломиї зростає захворюваність на COVID-19 серед дітей

Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.